Już można kupić startówki ASICS METASPEED Edge. To młodszy brat modelu Sky

ASICS wprowadził na rynek startówki METASPEED Edge dla zawodników, których styl biegania opiera się o wysoką kadencję kroków. Zdaniem ekspertów japońskiej marki te buty redukują ich liczbę potrzebną do ukończenia maratonu aż o 2,6%.  

ASICS METASPEED Edge ma swoją premierę niewiele ponad dwa miesiące po modelu METASPEED Sky. Naukowcy z Instytutu Nauk o Sporcie ASICS zwrócili uwagę, że dotychczas na rynku dostępne były typy obuwia biegowego dla zawodników, którzy bieg charakteryzuje się wydłużonym krokiem. METASPEED Edge dostosowuje się do stylu biegaczy o większej intensywności biegu.

Model już teraz cieszy się uznaniem wśród elity. Wystarczy wspomnieć, że Niemka, Katerina Steinruck podczas Hokkaido-Sapporo Marathon Festival 2021 pobiła w nim swój rekord życiowy. Osiągnęła wynik 1:10:43 i zajęła czwarte miejsce.

– Nasz najnowszy model jest bardzo zaawansowany technologicznie i stanowi doskonały przykład naszego podejścia do innowacji. Umożliwia jeszcze szybszy bieg przy wydłużonym kroku, a także większą stabilizację. Ponadto, pozwala biegaczom zaoszczędzić więcej energii, jednocześnie kontrolując tempo. Liczymy, że wzniesie ich na jeszcze wyższy poziom indywidualnej wydajności oraz zapewni maksymalna ochronę i stabilizację – powiedział Kenichi Harano, dyrektor wykonawczy w Instytucie Nauk o Sporcie ASICS.

Model ASICS METASPEED Edge już można zakupić na stronie ASICS.com i w Sklepach Biegacza w całej Polsce. Kosztuje 1050 złotych.

Źródło: ASICS