10. TAURON Festiwal Biegowy: Już blisko 3 tysiące zgłoszeń

Już blisko 3 tysiące osób zarejestrowało się na 10. TAURON Festiwal Biegowy, który odbędzie się w dniach 6-8 września w Krynicy-Zdroju. Do końca roku obowiązują najniższe stawki wpisowego.

Krynicki festiwal to jedna z największych a przy tym najwszechstronniejsza impreza dla biegaczy i amatorów nordic walking w Polsce. W programie wydarzenia jest blisko 30 konkurencji z trasami o długości przekraczającej 300 km – biegi uliczne z najszybszą „dychą” w kraju (Życiowa Dziesiątka), biegu ultra z dystansami od 64 do 117 km (Bieg 7 Dolin), biegi górskie dla początkujących górali (od 2,6 km pionowej wspinaczki w Biegu na Jaworzynę Krynicką po 22 km zdobywania Runka w Runek Run).

Są też konkurencje klasyczne (Krynicka Mila), biegi typu fun run (Bieg Przebierańców, Bieg w krawacie), Bieg Kobiet, biegi dla młodzieży (Bieg na 1 km) i dla całych rodzin – Rodzinny Bieg Nocny 5 km, klasyfikacja „Najszybsza rodzina” obejmująca biegi od 1 do 21 km. Z kolei miłośnicy marszów nordyckich ścigają się o medale Górskich Mistrzostw Polski w Nordic Walking, a w marszu „Przegoń Zawał” wspierają profilaktykę chorób układu krwionośnego.

TAURON Festiwal Biegowy to także warsztaty i seminaria dla biegaczy, spotkania z gwiazdami sportu – w ubiegłych latach Krynicę odwiedzili m.in. Marcin Lewandowski, Oktawia Nowacka, Małgorzata Hołub, Iga Baumgart-Witan, Bogdan Wenta, ś.p. Irena Szewińska – strefy aktywności i koncerty. – W Krynicy nuda się nie uda! – przekonuje Anna Czerwińska, Prezes Fundacji „Festiwal Biegów” organizującej krynickie święto biegania i biegaczy.

W 2018 r. w Krynicy pakiety startowe odebrało 8600 osób z Polski i zagranicy, co jest rekordem frekwencji Festiwalu. Zapisy do dziesiątej edycji wskazują, że wynik ten może zostać poprawiony! Jak informują organizatorzy, blisko dwie trzecie wniosło już opłatę startową. – Dziękujemy za zaufanie, cieszymy się, że chcecie być razem z nami w Krynicy – mówi Anna Czerwińska.

Jak na jubileusz przystało, gospodarze zapowiadają wyjątkową edycję – rekordowe blisko pół miliona złotych w nagrodach  finansowych, samochód osobowy dla jednego z uczestników imprezy, koszulki finiszera na najdłuższych dystansach czy nowe konkurencje i formuły rywalizacji, wypływające wprost z opinii i sugestii uczestników minionych edycji Festiwalu.

Uważnie słuchamy co mówią i podpowiadają nam biegacze. Chcemy, by w Krynicy czuli się komfortowo, a starty na festiwalowych trasach dostarczały im niezapomnianych wrażeń – podkreśla Grzegorz Rogowski z portalu www.FestiwalBiegow.pl, rzecznik prasowy TAURON Festiwalu Biegowego.

Wyróżnikiem krynickiej imprezy jest także otwarty charakter zapisów. Nie ma limitu czy losowania uczestników festiwalowych biegów, także w biegach górskich i ultra. Numer startowy można zdobyć nawet w biurze zawodów, na godzinę przed startem danej konkurencji. Niemniej warto to zrobić wcześniej – do końca 2018 roku obowiązuje najniższy próg opłat startowych. – Jeśli planujemy start w Krynicy, warto postarać się o pakiet startowy już teraz. W zależności od wybranych startów, można oszczędzić od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu złotych – zachęcają organizatorzy.

mat.pras