Commando Race wprowadza kategorię Elite w biegach…dla dzieci

Organizatorzy Commando Race, ekstremalnego biegu przeszkodowego w wojskowym klimacie ogłosili, że w przyszłym roku na terenie poligonu Pasternik w Krakowie zorganizują dwie edycje zawodów. W programie obu imprez, których daty wyznaczono na 8 czerwca i 14 września obok biegów dla dorosłych odbędą się serie Commandosik dla młodych adeptów biegów przeszkodowych. – Jako pierwsi w Polsce wprowadzamy w biegach dziecięcych fale Elite oraz system biegów eliminacyjnych i finałowych  – informują organizatorzy. 

W przyszłorocznych biegach Commando Race dorośli będą mieli do wyboru trzy formuły: „Szeregowiec”, czyli 4 km z 15 przeszkodami – z pomiarem czasu, ale bez karnych burpeesów, „Porucznik”, czyli  7km z około 30 przeszkodami oraz serię „Generał”, której uczestnicy będą mieli do pokonania około 11 km oraz co najmniej 50 przeszkód. W ramach dwóch ostatnich formuł zorganizowane zostaną serie Open i Elite.

Podczas biegów dziecięcych Commandosik na najmłodszych dzieciaków w wieku 4-5 lat czekać będzie trasa o długości około 1km a starsze stawią czoła dystansowi ponad 1km (ok. 1300m). Wszystkie dzieci otrzymają medal na mecie, a do najlepszych zawodników rywalizujących w serii Elite trafią również dodatkowe medale za zdobycie miejsca na podium.

– W tym roku organizowaliśmy dwie edycje biegu z przeszkodami pod nazwą Commandosik. Zainteresowanie dzieci było tak duże, że musieliśmy otwierać dodatkowe fale, a i tak nie starczyło miejsca dla wszystkich małych komandosów. W przyszłym roku zorganizujemy kolejne dwie edycje. Spodziewamy się, że w każdej z nich weźmie udział co najmniej tysiąc młodych adeptów biegów ekstremalnych – tłumaczy Jakub Pieła z Commando Race. – Nowością, którą wprowadzamy na polski rynek biegów z przeszkodami dla dzieci są fale Elite oraz system biegów eliminacyjnych i finałowych. Fala Commandosik Elite przeznaczona będzie dla młodych zawodników, którzy oprócz dobrej zabawy chcą także walczyć o najwyższe lokaty. Co ważne, w falach Elite dzieci będą musiały pokonać przeszkody same, bez żadnej pomocy – podkreśla organizator Commando Race.

Dzieci w falach Elite startować będą w dwóch kategoriach wiekowych do 9 oraz do 11 lat. Najlepszych pięciu zawodników z każdej z dwóch fal wystartuje w biegu finałowym.

Biegi Commando Race oraz Commandosik zostaną zorganizowane w tym samym dniu i na tym samym terenie, czyli w Krakowie na poligonie Pasternik. Dotychczas odbyło się pięć edycji imprezy.

Zapisy na Commando Race i Commandosik, które odbędą się 8 czerwca już trwają na tej stronie internetowej.

red

fot. Commando Race