Kultowy Bieg Dookoła ZOO powraca!

Na taką informację czekał niejeden miłośnik biegania. Kultowy Bieg Dookoła ZOO powraca do kalendarza imprez w stolicy. Zawody odbędą się w sobotę 27 kwietnia 2019 roku, a zapisy zostaną uruchomione 2 stycznia.

W ostatnich latach regularnie otrzymywaliśmy pytania o to, czy Bieg Dookoła ZOO powróci. Pamięć o tym wyjątkowym wydarzeniu jest nadal żywa w środowisku biegowym i niezmiernie cieszę się, że po niemal pięciu latach, możemy powiedzieć: Tak, Bieg Dookoła ZOO powraca! – mówi dyrektor zawodów, Dariusz Pawelec z agencji Sport Evolution.

Bieg Dookoła ZOO organizowany był w Warszawie w latach 2009-2014. Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem biegaczy, a pakiety startowe na jedną z edycji rozeszły się w ciągu… kilku minut. Po pięciu latach zawody wracają do stolicy w nowej, odświeżonej formule. Co zatem wiemy o przyszłorocznej edycji?

Pobiegniemy na dwóch dystansach: 5 i 10 km. Trasa zostanie poprowadzona w taki sposób, aby duża jej część przebiegała wewnątrz warszawskiego ogrodu zoologicznego, w tym także niedawno wyremontowaną główną aleją – zapowiada Dariusz Pawelec. – Meta zostanie zlokalizowana w parku Praskim, gdzie na biegaczy i osoby towarzyszące będzie czekać mnóstwo atrakcji. To ma być impreza dla całych rodzin i – zgodnie z naszym hasłem – najweselszy bieg w Polsce, w którym liczy się przede wszystkim dobra zabawa – dodaje.

Bieg Dookoła ZOO

Podobnie, jak w przeszłości, organizatorzy biegu będą bardzo blisko współpracowali z warszawskim zoo, a część opłaty startowej zostanie przekazana na działalność ogrodu zoologicznego. Zawodnicy otrzymają też bezpłatne wejściówki do zoo w dniu biegu.

To oczywiście nie jedyna korzyść dla biegaczy. W pakiecie startowym znajdzie się pamiątkowa koszulka, a także duży, unikalny medal, zaprojektowany w oparciu o motyw zwierzęcy – mówi dyrektor biegu.

Szczegółowe informacje zostaną podane już niebawem na stronie internetowej wydarzenia. Rejestracja do startu w zawodach zostanie uruchomiona 2 stycznia. Limit uczestników wynosi 5000 osób na obu dystansach łącznie. – Biegać można wszędzie, ale możliwość pobiegania wśród lwów, żyraf i innych zwierzaków z najdalszych zakątków świata ma się naprawdę rzadko. Warto być z nami i poczuć zwierzęcą radość z biegania! – kończy Dariusz Pawelec.

Więcej informacji na www.biegzoo.pl.

 

mat.pras