Prawie 4 tysiące biegaczy na liście startowej Gdynia Półmaratonu

Na niecałe 3 miesiące przed imprezą na liście startowej Gdynia Półmaraton jest już prawie 4 tysiące biegaczy – dowiedzieliśmy się wczoraj w Biurze Prasowym. Bieg, który odbędzie się 17 marca zainauguruje przyszłoroczny cykl Korony Polskich Półmaratonów.

Organizatorzy Gdynia Półmaratonu już wcześniej zapowiadali, że chcieliby, aby w marcowym biegu wzięło udział co najmniej 8 tysięcy biegaczy. Ma być to generalne przetarcie przed Mistrzostwami Świata w półmaratonie, które w 2020 roku odbędą się właśnie w ramach gdyńskiej połówki. Dlatego uczestnicy przyszłorocznego biegu pobiegną trasą, na której rozegrane zostaną mistrzostwa i będą finiszować na plaży, gdzie również stanie meta czempionatu.

Wygląda na to, że Gdynia Półmaraton jest w połowie drogi do osiągnięcia frekwencyjnego celu na 2019 rok. Tempo zapisów jest szybsze, niż w ubiegłym roku.  – Na koniec października przyjęliśmy niemal 700 zgłoszeń więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej, co pozwala nam z optymizmem patrzeć na kolejne miesiące – mówił nam Piotr Jakóbik ze Sport Evolution, agencji organizującej gdyński półmaraton

Zainteresowanie biegaczy imprezą teraz powinno być jeszcze większe, ponieważ wczoraj Polskie Stowarzyszenie Biegów potwierdziło, że gdyński bieg, jako jedyny na Pomorzu, będzie w dalszym ciągu częścią Korony Polskich Półmaratonów. To prestiżowe wyróżnienie otrzymują biegacze, którzy w danym roku kalendarzowym ukończą minimum 5 z 10 wyznaczonych imprez.

Bardzo się cieszę, że Gdynia Półmaraton ponownie zainauguruje zmagania o Koronę Polskich Półmaratonów – powiedział Piotr Jakóbik.Na liście startowej mamy już niemal 4 tysiące zawodników, a z każdym dniem dołączają kolejni. Już teraz zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza tych, którzy z półmaratonem będą się mierzyć po raz pierwszy. To właśnie dla Was prowadzimy akcję „Debiutanci na start!”, w ramach której o kompleksowe przygotowanie do półmaratońskiego debiutu zadbają wybitni polscy lekkoatleci  (m.in. Marcin Chabowski i Małgorzata Sobańska – przyp. red) –przekonuje.

Do końca grudnia podstawowa opłata startowa wynosi 99 zł.

mat.pras