Runmageddon wraca do Modlina z zimowymi biegami w formule Intro, Rekrut i Hardcore

Jak informuje Runmageddon, areną zimowej edycji otwierającej cykl biegów w 2019 roku będzie Garnizon Modlin. Impreza odbędzie się w dniach 16-17 lutego 2019, a w jej programie znajdą się biegi w formule Intro, Rekrut oraz Hardcore. Lutowa edycja Runmageddonu będzie pierwszą okazją w nadchodzącym roku do zakwalifikowania się do Mistrzostw Europy OCR, które w przyszłym roku odbędą się w Gdyni.

Garnizon Modlin gościł już Runmageddon w maju tego roku. Jak wyjaśnia Jaro Bieniecki, wybór miejsca na zimową edycję imprezy nie jest przypadkowy.

Wiosenny Runmageddon w tym historycznym miejscu cieszył się wielką popularnością wśród startujących. Dlatego też podjęliśmy decyzję o przygotowaniu zimowego eventu właśnie tutaj. Teren jest niezwykle ciekawy i mamy nadzieje, że mimo chłodu znajdzie się wielu chętnych, którzy jeszcze raz będą chcieli przeżyć tę ekstremalną przygodę tylko teraz w innym, bo zimowym klimacie. To będzie niezwykłe wyzwanie, na które serdecznie zapraszam. – mówi prezes Runmageddonu.

Obiekt, w którym uczestnicy będą mieli okazję sprawdzić swoją siłę i charakter składa się między innymi z podziemia, aresztu wojskowego, koszar czy skarpy nad Narwią i sięga swoją historią do początków dziewiętnastego wieku.

Uczestnicy Zimowego Runmageddonu mają do wyboru formułę Rekrut, czyli sześciokilometrowy dystans z ponad 30 przeszkodami oraz Intro, trzykilometrowy odcinek najeżony 15 utrudnieniami. Osoby potrzebujące mocniejszych wrażeń znajdą je zapisując się do startu w formule Hardcore czyli 21 kilometrowym dystansie naszpikowanym ponad 70 przeszkodami. W trakcie zimowego Runmageddonu nie zabraknie też biegu dedykowanego dzieciom – Runmageddonu Kids. Specjalnie dla nich, organizator przygotuje trasę jednego kilometra z około 10 przeszkodami.

Ponadto, Zimowy Runmageddon będzie pierwszym eventem 2019 roku podczas którego profesjonalni biegacze OCR-owi startujący w serii Elite będą walczyć o awans do Mistrzostw Europy w Biegach Przeszkodowych. Impreza odbędzie się w dniach 27-30 czerwca w Gdyni.

red na podstawie materiału prasowego