Trójmiejski Ultra Track kolejny raz zagości na ścieżkach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego

16 lutego 2019 r. w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym wystartuje już 6. edycja TUT – Trójmiejski Ultra Track, biegu o charakterze górskim nad morzem. Wydarzenie od pierwszej edycji przyciąga miłośników trailowych zmagań i pokazuje urokliwe ścieżki parku z unikalną, polodowcową rzeźbą terenu. To idealna okazja do sprawdzenia swoim możliwości. Organizatorzy gwarantują, że choć do morza jest zaledwie kilka kilometrów, to wcale nie będzie płasko.

Na liście startowej jest już ponad 1 000 osób, a zapisy wciąż trwają, wolnych miejsc jest już jednak coraz mniej. Po raz pierwszy zawodnicy do wyboru mają 3 dystanse. Do znanych już tras: 68 km (+2120 m) i 15+ km (tzw. Grubej Piętnastki, +590 m), dochodzi nowość  – 40 km (tzw. Szybka Czterdziestka, +1230 m).

Uczestnicy najdłuższego dystansu (68 km) wystartują o godz. 7:00 z ul. Tatrzańskiej w Gdyni, skąd podążać będą szlakami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, z niewielkimi odcinkami po drogach asfaltowych lub poza szlakiem (po leśnych ścieżkach), do mety w Gdańsku zlokalizowanej na ul. Jana Kiepury. Na trasie czekać będą trzy punkty odżywcze (22, 45 i 58 km). Swój udział zapowiedziała m.in. tegoroczna  medalistka Mistrzostw Europy w Biegu 24-godzinnym i rekordzistka Polski na dystansie 100 km, Małgorzata Pazda-Pozorska.

Dystanse Szybka Czterdziestka i Gruba Piętnastka wystartują kolejno o 10:00 i 11:30 z końca ul. Aleksandra Orłowskiego w Gdańsku. Zawodnicy finiszować będą na tej samej mecie co uczestnicy najdłuższych zmagań. Na Szybkiej Czterdziestce będą 3 punkty odżywcze (8, 18,5 i 30 km), a na Grubej Piętnastce jeden (8 km).

Trójmiejski Ultra Track

Wszystkie biegi łączy wspólna cecha, ostatnie ok. 6 km trasy może zaskoczyć nawet najbardziej wytrwanych biegaczy. Niektóre zbiegi i podbiegi  są bardziej strome niż te, które znaleźć można w Bieszczadach. To już charakterystyczna cecha trójmiejskiego wydarzenia. Za wszystkie 3 biegi przyznawane będą punkty do rankingu ITRA. Finiszerzy najdłuższego dystansu otrzymają 3 punkty UTMB, a Szybkiej 40 – 2 punkty.

Dla poszczególnych tras obowiązują limity:

  • 68 km (+2120m) – 11 godz.
  • 40 km (+1230m) – 8 godz.
  • 15+ km (+590m) – 4 godz.

Na wszystkich na mecie czekać będą m.in. pamiątkowe medale, grzane wino i ognisko. Prowadzone będą również klasyfikacje OPEN kobiet i mężczyzn oraz najlepszych mieszkańców Trójmiasta.

Zapisy prowadzone są do 10 lutego 2019 r. na stronie tutrail.pl, bądź  do wyczerpania limitu miejsc.

Organizatorem biegu jest Klub Ultra Trójmiasto we współpracy z najbliższymi przyjaciółmi ze środowiska biegowego.

Więcej szczegółów dostępnych jest na stronie organizatora tutrail.pl oraz na profilu na Facebooku

 

mat.pras