5. sieBiega Półmaraton Kielecki otworzył zapisy. Po raz pierwszy bieg odbędzie się w nocy

Dzisiaj wystartowały zapisy do największej kieleckiej imprezy biegowej, czyli 5. sieBiega Półmaratonu Kieleckiego, który odbędzie się 25 maja 2019 roku w stolicy województwa świętokrzyskiego. Po raz pierwszy w historii imprezy bieg wyruszy na ulice Kielc po zmroku. Trasa, jaką będą pokonywali biegacze będzie taka sama jak w ubiegłym roku.

O tym, że piąta odsłona największego biegu ulicznego w Kielcach odbędzie się w nocy dowiedzieliśmy się pod koniec listopada. – Wystartujemy wieczorem, o godzinie 20:00, z tego samego miejsca co zawsze, czyli z ulicy Barabasza, tuż przy Suzuki Arenie – stadionie ekstraklasowej Korony Kielce. Pobiegniemy 21 kilometrów pięknymi, oświetlonymi drogami, bo Kielce są naprawdę bardzo ładnie oświetlone wieczorem i w nocy. Przebiegniemy obok fantastycznie iluminowanych kieleckich zabytków, jak chociażby przy Pałacu Biskupów, Katedrze czy przez kielecki Rynek. Będziemy też w Parku Miejskim, gdzie myślimy o przygotowaniu dodatkowej iluminacji, która będzie dodatkową atrakcją dla biegaczy. Po 21 kilometrach zameldujemy się na stadionie Korony Kielce, gdzie na murawie zlokalizowana będzie meta biegu. Sam stadion też będzie wyglądał inaczej niż w ciągu dnia, bo oczywiście będzie rozświetlony – mówili wtedy organizatorzy.

Od dzisiaj do końca stycznia na tej stronie będzie można zakupić pakiet startowy na kielecki półmaraton w cenie 70 złotych. Od lutego będzie kosztował o 10 złotych więcej. Najwięcej, bo aż 150 złotych za start zapłacą spóźnialscy, którzy będą chcieli zapisać się w dniu imprezy.

Co ciekawe, organizatorzy jeszcze nie określili limitu uczestników. – Zrobimy to po pierwszym miesiącu ich trwania. Zmieniliśmy porę odbywania się biegu i bardzo jesteśmy ciekawi, jak duże będzie zainteresowanie naszą imprezą. Spodziewam się jednak, że zamkniemy się w okolicach 1,5 tysiąca uczestników, raczej nie więcej – tłumaczy Paweł Jańczyk, ze Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Biegaczy SIEBIEGA, organizator imprezy.

4. sieBiega Półmaraton Kielecki ukończyło 978 zawodników, ustanawiając tym samym rekord frekwencji kieleckiej imprezy. Najszybszym zawodnikiem okazał się Dawid Kubiec ze Starachowic, który na mecie uzyskał rezultat 1:11:30. Wśród kobiet rywalizację wygrała Kornelia Kostka, która dystans półmaratonu pokonała w czasie 1:30:17.

red

fot. sieBiega