7. PKO Nocny Wrocław Półmaraton zakończył zapisy

Pakiety startowe na 7. PKO Nocny Wrocław Półmaraton znów rozeszły się w ciągu kilkunastu dni. Tym razem limit został zwiększony o tysiąc osób w porównaniu do zeszłorocznego limitu i organizatorzy przygotowali aż 13 000 miejsc. Zapisy, tradycyjnie otwarte o północy w sylwestrową noc, zostały zakończone 17 stycznia. To oznacza, że średnio ponad 30 osób kupowało co godzinę pakiet 7. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu. Absolutnie rekordowe tempo sprzedaży numerów zanotowano podczas pierwszej doby zapisów – w 24 godziny rozeszło się ponad 5000 miejsc!

PKO Nocny Wrocław Półmaraton to jeden z najpopularniejszych biegów ulicznych w Polsce. W 2018 roku do mety usytuowanej na Stadionie Olimpijskim dotarło 10 776 biegaczy, był to trzeci największy ubiegłoroczny polski półmaraton. Zapisy na wrocławski bieg od lat wywołują ogromne zainteresowanie, dlatego w tym roku po raz kolejny limit uczestników został zwiększony z 12 do 13 tysięcy osób. Do Stolicy Dolnego Śląska biegaczy przyciąga wyjątkowa atmosfera imprezy oraz jej nocna formuła. Poza tym organizatorzy co roku przygotowują oprawę muzyczną trasy. W ubiegłych latach na postawili m.in. na muzykę klasyczną i filmową. W tym roku uczestnikom biegu, który należy do cyklu Korony Polskich Półmaratonów towarzyszyć mają rytmy klubowe.

Przypomnijmy: trasa tegorocznego 7. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu będzie maksymalnie zbliżona do tej znanej z poprzednich edycji. Zasadniczą różnicą będzie umiejscowienie startu – po raz pierwszy uczestnicy półmaratonu nie tylko będą finiszować na Stadionie Olimpijskim, ale również z tego miejsca wyruszą na ulice Wrocławia.

Wrocław Półmaraton

7. PKO Nocny Wrocław Półmaraton odbędzie się 15 czerwca, punktualnie o 22:00. Zgodnie z tradycją, 2 godziny wcześniej w krótką trasę wyruszą uczestnicy PKO Wieczornego Biegu Rodzinnego im. Jerzego Witkowskiego. To impreza biegowa skierowana do wszystkich – bez względu na wiek. Biegacze wystartują i przekroczą linię mety tam, gdzie zawodnicy półmaratonu – wewnątrz Stadionu Olimpijskiego. Do pokonania będzie dystans 1 mili, a limit uczestników wyniesie 800 osób. Każdy z finiszujących otrzyma pamiątkowy medal. Zapisy do PKO Wieczornego Biegu Rodzinnego ruszą w maju. Więcej informacji będzie dostępne na stronie www.pol.wroclawmaraton.pl.

 

na podst. mat. pras

Fot. Fotomaraton.pl