Adam Nowicki znów pobiegnie maraton w Warszawie

Adam Nowicki na maraton szczególnie upodobał sobie stolicę. We wrześniu ubiegłego roku właśnie w Warszawie debiutował w biegu na dystansie 42,195km, a dzisiaj potwierdził, że 14 kwietnia stanie na starcie ORLEN Warsaw Marathon. Impreza odbędzie się w randze Mistrzostw Polski w maratonie. 

Maratoński debiut Adama Nowickiego wypadł we wrześniu 2018 roku podczas 40. PZU Maratonu Warszawskiego. Wynik, który uzyskał 2:17:43 pozwolił mu stanąć na najniższym stopniu podium. Jak powiedział nam 29-letni zawodnik MKL Szczecin przed ponownym startem w stolicy ma apetyt na jeszcze szybsze bieganie.

– Celuję w 2:13 i myślę, że jeśli wszystko zagra to stać mnie na taki wynik tej wiosny. Oczywiście wszystko zależy od tego, jak wypadną kluczowe jednostki treningowe bliżej startu oraz jak będzie wyglądała sama rywalizacja na trasie biegu – mówi Adam Nowicki. – Wybrałem ORLEN Warsaw Marathon, ponieważ odbędą się tam Mistrzostwa Polski, poza tym trasa tego biegu zazwyczaj pozwalała osiągać dobre wyniki. Od lat uczestniczę w biegu towarzyszącym maratonowi i wiem, że organizacyjnie wszystko jest bardzo dobrze dograne. Atmosfera podczas Narodowego Święta Biegania na pewno tylko pomoże w uzyskaniu dobrego wyniku – podkreślił mistrz Polski w półmaratonie z 2014 roku.

Wczoraj udział w ORLEN Warsaw Marathon, który odbędzie się 14 kwietnia zapowiedział Arkadiusz Gardzielewski. Wiosenny maraton w stolicy to bieg wyróżniony IAAF Road Race Silver Label.

md

fot. Sportografia.pl