ASICS po raz kolejny partnerem technicznym ORLEN Warsaw Marathon. W 11 miastach ruszają treningi dla biegaczy

ORLEN Warsaw Marathon ogłosił, że partnerem technicznym imprezy, która odbędzie się 14 kwietnia została firma ASICS. Oznacza to, że biegacze w pakietach startowych znajdą sprzęt właśnie tej marki. Eksperci ASICS włączą się również w cykl bezpłatnych treningów przygotowujących do podjęcia maratońskiego wyzwania, które startują już w najbliższą niedzielę. 

ASICS partneruje wiosennemu maratonowi w stolicy od pierwszej edycji, która odbyła się w 2013 roku. Podobnie jak w ubiegłych latach dostarczy sprzęt sportowy, który trafi do pakietów „Standard” oraz „Premium”. Biegaczy związanych z marką ASICS będzie można również spotkać na treningach przygotowujących do startu w ORLEN Warsaw Marathon, które organizowane są wspólnie z siecią Sklep Biegacza.

Jesteśmy bardzo dumni, że po raz siódmy ASICS został partnerem ORLEN Warsaw Marathon. Wsparcie tego wydarzenia jest doskonałym przykładem, że hasło „I Move Me”, którym chcemy angażować ludzi do aktywności fizycznej, nie jest dla nas tylko sloganem – mówi Daniel Bogacki, PR & Sports Marketing Specialist w firmie ASICS. – Bieganie to najczystsza forma sportu, która jest w DNA naszej marki, dlatego zdecydowaliśmy się wesprzeć biegaczy nie tylko naszym sprzętem, ale także wiedzą, której przykładem jest rozpoczynający się właśnie program treningowy, na który serdecznie zapraszam – dodał.

Treningi będą prowadzone w 11 lokalizacjach w całej Polsce, w stolicy odbywać się będą równolegle dwa wydarzenia – na Powiślu oraz na Ursynowie. Poza tym na treningowej mapie kraju jest Kraków, Poznań, Toruń, Łódź, Katowice, Gdynia, Płock, Lublin, Bydgoszcz oraz Wrocław. Pierwsze zajęcia zaplanowano już na najbliższą niedzielę. Informacje o miejscu zbiórki oraz godzinach rozpoczęcia zajęć znajdują się na facebookowym profilu ORLEN Warsaw Marathon.

Program treningów opracowali eksperci Sklepu Biegacza oraz firmy ASICS. Na zajęciach będzie można pracować zarówno nad kondycją jak i techniką biegu. – Na trening trzeba koniecznie zabrać dobre buty do biegania oraz strój dostosowany do warunków pogodowych – mówią organizatorzy. – Nie mniej ważny będzie również dobry nastrój i pozytywne nastawienie. O świetną atmosferę zadbają nasi trenerzy oraz pozostali uczestnicy – dodają.

W każdym mieście zostaną zorganizowane grupy dla początkujących i zaawansowanych biegaczy. Zajęciom towarzyszyć bedą dodatkowe aktywności. Uczestnicy przygotowań będą mieli okazję wykonać m.in. trójwymiarowe badanie stopy ASICS Motion ID oraz przetestować najnowszą kolekcję obuwia biegowego ASICS.

Na niektórych treningach pojawią się czołowi polscy biegacze związani z marką ASICS – m.in. Yared Shegumo, Aleksandra Lisowska, Arkadiusz Gardzielewski, Adam Nowicki, Paulina Kaczyńska, Szymon Kulka, Błażej Brzeziński a także Jerzy Skarżyński, były czołowy maratończyk, z rekordem życiowym 2:11:42, autor książek o bieganiu.

Treningi OWM cieszą się sporym zainteresowaniem biegaczy. Organizatorzy szacują, że co roku bierze w nich udział około 3-4 tysiące osób. Niektórzy traktują udział w treningach jako sposób na zdobycie darmowego pakietu na maraton. Uczestnicy, którzy będą obecni na co najmniej 11 z 13 treningów, otrzymają vouchery zwalniające z opłaty startowej na wybrany bieg.

red