Gdańsk Maraton zaprasza na bezpłatne treningi

5. Gdańsk Maraton powraca do realizacji projektu „Aktywuj się w maratonie”, w ramach którego będą odbywać się bezpłatne treningi. Pierwsze zajęcia zaplanowano na 27 stycznia. 

Program bezpłatnych treningów biegowych opracował Radosław Dudycz, dwukrotny mistrz i wicemistrz Polski w maratonie, 17. zawodnik New York City Marathon w 2013 roku. Zajęcia poprowadzi wspólnie z grupą trenerów wspomagających w w dwóch grupach zaawansowania. Do każdej z nich będą przyporządkowani dwaj trenerzy, odpowiedzialni za bezpieczne i efektywne przeprowadzenie treningu.

– Należyy zabrać ze sobą wygodne buty sportowe oraz sportowy strój dający swobodę ruchu, który powinien być dostosowany do warunków atmosferycznych. Poza tym przyda się woda, żele energetyczne i izotonik oraz odzież na przebranie po treningu. Zajęcia będą trwały zależnie od realizowanej jednostki od 1,5 godziny do nawet 3,5 godziny – informują organizatorzy.

Treningi będą odbywać się w dwóch lokalizacjach. Pierwszym miejscem zbiórki jest Zbiornik Świętokrzyska II znajdujący się przy ulicy Konstantego Bergiela 1. Zajęcia w tym miejscu będą prowadzone w w niedziele od godziny 9:00. Drugą lokalizacją jest Molo Gdańsk Brzeźno, gdzie treningi będą odbywać się w środy od godziny 18:00.

5. Gdańsk Maraton odbędzie się 14 kwietnia 2019 roku.

mat. pras