Gdynia Półmaraton 2019: Biegi dziecięce z finiszem na plaży

Wychowanie w duchu sportowym warto zacząć od najmłodszych lat! Kierując się tą zasadą organizatorzy Gdynia Półmaratonu zapraszają całe rodziny nad morze, a dzieci i młodzież do udziału w biegach towarzyszących. W pakiecie czeka pamiątkowa koszulka i medal.

Kształtowanie dobrych nawyków, a do takich bez wątpienia należy aktywne spędzanie czasu, warto rozpocząć już wśród najmłodszych. Idąc tym tropem organizatorzy zapraszają rodziców z dziećmi na wspólną inaugurację sezonu biegowego podczas Gdynia Półmaratonu. W przeddzień startów dorosłych w zmaganiach sportowych na dystansach od 250 do 2000 metrów wezmą udział młodsi i trochę starsi amatorzy biegania.

– Dobrze wiemy, że gdy przykład idzie z góry, dzieci chętniej uczestniczą w aktywnościach nie tylko sportowych. Biegi dziecięce i młodzieżowe, które stały się nieodzownym elementem naszej imprezy to okazja zarówno do sportowej rywalizacji, jak i przeżycia ciekawej przygody w pięknym mieście – mówi rzeczniczka imprezy, Ewa Paciorek.

Wszystkie biegi odbędą się w sobotę, 16 marca, na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni. Młodzi uczestnicy zostaną podzieleni na kilka kategorii wiekowych: od 3-latków, którzy pobiegną na dystansie ok. 250 metrów, do młodych biegaczy urodzonych w latach 2000-2001, dla których przewidziano dystans  2 kilometrów. Co więcej, uczestnicy każdego z biegów będą finiszować na głównej mecie, zbudowanej na potrzeby niedzielnego półmaratonu i zlokalizowanej… na plaży! Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej wydarzenia.

Gdynia Półmaraton

 Oczywiście, na wszystkich młodych biegaczy czeka w pakiecie koszulka z okolicznościową grafiką, a na mecie – piękny medal i głośny doping kibiców, zapewne nie tylko mamy i taty – przekonuje Ewa Paciorek. Limit uczestników to 500 osób, a do końca stycznia obowiązuje niższa opłata startowa za udział w biegu. – Warto zaplanować już teraz wyprawę do Gdyni. Młodsze pokolenie spróbuje swoich sił w biegach w okolicach południa, potem przyjdzie czas na wspólne uzupełnienie kalorii i relaks przed niedzielnym startem dorosłych w półmaratonie z metą na plaży. To będzie wyjątkowy weekend marcowy!

Zapisy trwają w portalu SlotMarket.pl. Więcej informacji: www.gdyniapolmaraton.pl.

 

mat.pras

Fot. Nasieniewski