Jutro ruszą zapisy na Bieg Dookoła ZOO. Czy impreza znów podbije serca biegaczy?

Jutro o godzinie 14:00 ruszą zapisy na Bieg Dookoła ZOO, który po 5 latach wraca do kalendarza warszawskich imprez biegowych. Zawody odbędą się w sobotę, 27 kwietnia. Pakiety startowe kosztują 100 złotych, organizator deklaruje, że 5 złotych z każdej opłaty przekaże na rzecz Fundacji Panda, która gromadzi środki na rozwój warszawskiego ZOO.

Bieg Dookoła ZOO organizowany był w Warszawie w latach 2009-2014. Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem biegaczy, a pakiety startowe na jedną z edycji rozeszły się w ciągu… kilku minut. Po pięciu latach zawody wracają do stolicy w nowej, odświeżonej formule. Bieg tradycyjnie prowadzić będzie przez teren ogrodu zoologicznego, a to oznacza, że na trasie jego uczestnicy będą mogli zobaczyć m.in. nosorożca Kubę, hipopotama Hugo, słonie Leona i Ernę, szympansicę Lucy i innych mieszkańców ogrodu.

27 kwietnia pobiegniemy na dwóch dystansach: 5 i 10 km. Trasa zostanie poprowadzona w taki sposób, aby duża jej część przebiegała wewnątrz warszawskiego ogrodu zoologicznego, w tym także niedawno wyremontowaną główną aleją – zapowiada Dariusz Pawelec z Agencji Sport Evolution, która organizuje bieg. – Meta zostanie zlokalizowana w Parku Praskim, gdzie na biegaczy i osoby towarzyszące będzie czekać mnóstwo atrakcji. To ma być impreza dla całych rodzin i – zgodnie z naszym hasłem – najweselszy bieg w Polsce, w którym liczy się przede wszystkim dobra zabawa – dodaje.

Zawodnicy wystartują z Wybrzeża Helskiego. Uczestnicy biegu na dystansie 5 kilometrów do pokonania będą mieli jedną pętlę. Dla uczestników biegu na dystansie 10 kilometrów czekają dwie pętle.

Organizator deklaruje, że 5 złotych z każdej opłaty startowej biegu na 5 i 10 kilometrów wynoszącej 100 złotych przekaże na Fundację Panda działającą przy warszawskim ZOO. Dodatkowo, w trakcie rejestracji, biegacze będą mogli dobrowolnie zadeklarować zwiększenie kwoty, którą chcą wesprzeć Fundację. – W ramach wcześniejszych edycji Biegów Dookoła ZOO zebraliśmy 70 tysięcy złotych. Za te pieniądze zbudowano między innymi domki dla bocianów – informują organizatorzy na stronie internetowej biegu.

Limit uczestników wynosi 5 tysięcy osób na obu dystansach łącznie. Oprócz biegów na dystansie 5 i 10km w programie imprezy znajdą się również biegi dziecięce.

Zapisy będą prowadzone na tej stronie.

red

fot. Sport Evolution