Serwer nie wytrzymał gorączki zapisów na 7. PKO Nocny Wrocław Półmaraton

Wczoraj dokładnie o północy ruszyły zapisy na 7. PKO Nocny Wrocław Półmaraton, który odbędzie się 15 czerwca o godzinie 22:00. Nie potrwały długo, ponieważ jeszcze w nocy z powodu awarii serwera przestała otwierać się strona z formularzem rejestracyjnym.  – Do czasu wyłączenia strony na półmaraton zdołało się zapisać i opłacić swój start około 4 tysiące osób. Tuż przed godziną 12:00 w Nowy Rok zakończyła się naprawa serwera i zapisy zostały wznowione – dowiedzieliśmy się w firmie Datasport.pl odpowiedzialnej za ich obsługę.

PKO Nocny Wrocław Półmaraton to jeden z najpopularniejszych biegów ulicznych w Polsce. W 2018 roku do mety usytuowanej na Stadionie Olimpijskim dotarło 10776 biegaczy, był to trzeci największy ubiegłoroczny polski półmaraton.

Rekordowe tempo zapisów

Tempo sprzedaży pakietów startowych na wrocławską połówkę od lat jest imponujące. W 2016 roku wszystkie miejsca rozeszły się w trzy miesiące, w 2017 roku zapisy trwały miesiąc i trzy dni, a w 2018 wszystkie pakiety startowe znalazły swoich właścicieli w nieco ponad dwa tygodnie.

Zapisy na wrocławski bieg od lat wywołują ogromne zainteresowanie, dlatego w tym roku po raz kolejny limit uczestników został zwiększony z 12 do 13 tysięcy osób. Do Stolicy Dolnego Śląska biegaczy przyciąga wyjątkowa atmosfera imprezy oraz jej nocna formuła. Poza tym organizatorzy co roku przygotowują oprawę muzyczną trasy. W ubiegłych latach na postawili m.in. na muzykę klasyczną i filmową. W tym roku uczestnikom biegu, który należy do cyklu Korony Polskich Półmaratonów towarzyszyć mają rytmy klubowe.

Start biegu nastąpi 15 czerwca 2019 roku o godzinie 22:00.Po raz pierwszy uczestnicy półmaratonu nie tylko będą finiszować na Stadionie Olimpijskim, ale również z tego miejsca wyruszą na ulice Wrocławia.

Ile to kosztuje?

Najmniej, bo 90 złotych zapłacą nabywcy pierwszych 4 tysięcy pakietów startowych. Po osiągnięciu tego limitu uczestników cena udziału wzrośnie o 10 złotych, a gdy na liście znajdzie się już ponad 7 tysięcy osób wówczas za start trzeba będzie zapłacić 120 złotych. Najwięcej, bo 140 złotych trzeba będzie wydać za pakiet, gdy liczba uczestników przekroczy 10 tysięcy.

red

fot. FotoMaraton.pl