Wspólne bieganie – dlaczego to dobry pomysł?

Znalezienie partnera do wspólnych treningów to doskonałe rozwiązanie szczególnie dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z bieganiem. Takie osoby często nie zdążyły jeszcze wypracować swojej rutyny treningowej, przez co mogą borykać się z problemem obniżonej motywacji do biegania. Mając natomiast partnera treningowego, zdecydowanie łatwiej jest im zmobilizować się do wyjścia na trening – szczególnie gdy termin wspólnego biegania został ustalony już jakiś czas temu, a druga osoba na nich liczy.

Bieganie w towarzystwie innych osób bez wątpienia ma mobilizującą moc. Aktywni biegacze nierzadko dostrzegają to nawet podczas treningu w pobliskim parku, gdy często już sam widok przypadkowego przechodnia niespodziewanie działa na nich bardzo motywująco, powodując nagłe przyspieszenie kroku. Wspólne bieganie z partnerem treningowym również nierzadko sprawia, że dystans się wydłuża, a tempo okazuje się nieco wyższe. Właśnie dlatego wielu biegaczy (również tych doświadczonych) tak chętnie łączy się w pary lub nawet grupy treningowe, w których poszczególne osoby są dla siebie dodatkowymi motywatorami do wysiłku.

Jak zgrać się podczas wspólnego treningu?

Wizja wspólnych treningów biegowych to z pewnością dobry pomysł zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych biegaczy. Partnerstwo w bieganiu sprawdzi się, jeśli tylko osoby będą miały ten sam cel treningowy oraz podobne tempo biegania. Trudno bowiem wyobrazić sobie czerpanie przyjemności ze wspólnych treningów w sytuacji, gdy jedna osoba biega zupełnie nie swoim tempem. Zgranie w tej kwestii okazuje się szczególnie istotne, jeśli szukasz partnera do długoterminowego biegania, z którym będziesz mógł sukcesywnie podnosić swoją poprzeczkę.

Znajdź kompana do treningu biegowego – sprawdzone sposoby

Bieganie to jedna z najpopularniejszych i najczęściej podejmowanych aktywności fizycznych, którą uprawiają osoby w niemal każdym wieku. Trening biegowy nie wymaga bowiem angażowania żadnych dodatkowych sprzętów czy akcesoriów sportowych. Do wyjścia na jogging potrzebujesz zaledwie wygodnych butów i sportowego stroju. Nie dziwi więc, że społeczność biegaczy jest tak duża i wciąż nie brakuje osób zainteresowanych tym sportem. Jeśli w Twojej głowie pojawiła się teraz paląca myśl: „szukam partnera do sportu!”, poniżej znajdziesz sprawdzone wskazówki, jak znaleźć odpowiednią osobę do wspólnych treningów.

Miejscem, w którym można bez trudu znaleźć biegaczy chętnych na wspólny trening, jest aplikacja do spotkań JOITIN. Jest to rozwiązanie stworzone wprost w celu łączenia ze sobą rozmaitych pasjonatów i sportowców do wspólnych aktywności. Korzystając z aplikacji JOITIN, masz zatem możliwość wyszukania użytkowników zainteresowanych bieganiem, z którymi możesz w kilku prostych krokach umówić się na wspólny trening. Wystarczy, że z ponad 400 dostępnych kategorii wybierzesz bieganie, ustawisz preferowaną lokalizację i zasięg powiadomień, a aplikacja sama poinformuje Cię o wydarzeniach organizowanych w Twojej najbliższej okolicy. Możesz dołączyć do już planowanego wydarzenia lub dodać własne i zaprosić w ten sposób innych biegaczy do wspólnego treningu.

Pobierz aplikację w Google Play oraz App Store, łącz się z innymi biegaczami i skutecznie pokonuj kolejne kilometry w towarzystwie pasjonatów takich jak Ty!

artykuł sponsorowany