AmberExpo Półmaraton Gdańsk później niż zwykle

Organizatorzy AmberExpo Półmaraton Gdańsk poinformowali o terminie tegorocznej, szóstej edycji imprezy. W porównaniu z poprzednimi latami, bieg odbędzie się trochę później, bo w dniach 16-17 listopada. Uczestnicy imprezy ponownie będą mieli do wyboru trzy dystanse. Zapisy ruszą 18 marca 2019 r. o godz. 12:00

– Jesteśmy ogromnie zadowoleni, że po raz kolejny morze biegaczy będzie można podziwiać na ulicach Gdańska. Zawodnicy ponownie wystartują w biegach na trzech popularnych dystansach: koronnego półmaratonu oraz krótszych 5 i 10 km. Mnogość dystansów i dodatkowych klasyfikacji sprawia, że każdy może znaleźć coś dla siebie, a na zawodach dobrze będą się bawiły całe rodziny. Ogromnie cieszy nas również fakt, że AmberExpo Półmaraton Gdańsk to dla wielu biegaczy bardzo ważna data w kalendarzu startowym. – powiedział Rafał Zakrzewski, dyrektor AmberExpo Półmaraton Gdańsk.

Zawodnicy, którzy wezmą udział w zmaganiach podczas AmberExpo Półmaraton Gdańsk 2019, po raz drugi będą mieli do wyboru 3 dystanse: półmaraton, 10 km i 5 km. Podczas tegorocznej edycji nie zabraknie również imprezy towarzyszącej Amber Kids, czyli zawodów biegowych dla najmłodszych. Dzieci również będą mogły wystartować na trzech dystansach: 200 m, 500 m i 1000 m.

AmberExpo Półmaraton Gdańsk to również specjalne klasyfikacje, jak rozgrywana w ramach Biegu na Piątkę „Firmowa Piątka”, czyli klasyfikacja dla firm, które będą walczyły o miano najlepszego teamu na tym dystansie. Aby zostać sklasyfikowanym w ramach „Firmowej Piątki” drużyna musi składać się z przynajmniej pięciu zawodników, którzy podadzą taką samą nazwę w polu „klub”.

AmberExpo sercem zawodów

Start AmberExpo Półmaraton Gdańsk 2019 odbędzie się tradycyjnie sprzed centrum wystawienniczo-kongresowym na ul. Żaglowej 11. Trasy wszystkich dystansów są szybkie i atestowane. Ich niezmienność pozwala zawodnikom porównywać swoje czasy rok do roku, a tym samym śledzić postępy. Centrum zawodów, jak co roku, będzie mieścić się w jednym z najnowocześniejszych w Europie centrów wystawienniczo-kongresowych, czyli w hali AmberExpo – siedzibie Międzynarodowych Targów Gdańskich.

To tutaj biegacze będą mogli odebrać pakiet startowy, zjeść ciepły posiłek czy skorzystać z masażu. Kibice będą mogli obserwować cały przebieg wyścigu na telebimie oraz dopingować wszystkich zawodników wbiegających na metę. Kolejny raz nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych w specjalnie na tę okazję przygotowanej strefie.

Zapisy na wszystkie dystanse wchodzące w skład tegorocznej, VI. edycji AmberExpo Półmaraton Gdańsk zostaną uruchomione 18 marca 2019 r. na oficjalnej stronie zawodów www.polmaratongdansk.pl

Organizatorami imprezy są: AZS Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego w Gdańsku oraz LABOSPORT Polska.

 

mat.pras

Fot. Maratomania.pl/Labosport.pl