Bieg Na Szczyt Rondo 1 z dwoma medalami. Jak to możliwe?

Uczestnicy tegorocznego Biegu Na Szczyt RONDO 1 w Warszawie mogą liczyć na dwa medale. Jeden z nich organizatorzy pokazali kilka dni temu. Jak się okazuje, drugi medal znajdzie się na oficjalnej koszulce zawodów, zaprojektowanej przez 13-letnią Wiktorię z SOS Wioski Dziecięcej w Kraśniku.

W ubiegłym roku po raz pierwszy projekt oficjalnej koszulki, którą otrzymuje każdy uczestnik biegu, został wyłoniony w konkursie zorganizowanym dla dzieci z SOS Wioski Dziecięcej w Kraśniku. Koszulka spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem wśród zawodników, co skłoniło organizatorów biegu do kontynuacji tego pomysłu przy tegorocznej edycji Biegu Na Szczyt RONDO 1.

Spośród kilkunastu prac przygotowanych przez dzieci w tym roku, wybrany został projekt 13-letniej Wiktorii.

– Ten pomysł absolutnie nas urzekł. Koszulka z wiszącym na niej medalem niesie wyjątkowo symboliczny przekaz. W naszym biegu każdy jest bowiem zwycięzcą i zasługuje na medal. Ten prawdziwy, odlewany, zawodnicy otrzymają na mecie. Ale ten drugi, na koszulce, będą nosić ze sobą jeszcze wielokrotnie po zakończeniu biegu. To będzie medal prosto od dzieci z SOS Wioski Dziecięcej w Kraśniku – mówi Piotr Jakóbik, organizator biegu.

Bieg Na Szczyt Rondo 1 to wydarzenie sportowo-charytatywne, organizowane w biurowcu Rondo 1 w Warszawie. W poprzednich edycjach imprezy na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce zebrano łącznie ponad 200 tysięcy złotych. Zadowolenia ze współpracy, a także z zaangażowania dzieci w przygotowanie projektu koszulki nie kryje Dariusz Krysiak, Dyrektor Programu SOS Wioski Dziecięcej w Kraśniku.

– Ogromnie się cieszymy, że już po raz kolejny możemy wziąć udział w tak niezwykłej akcji. Sport w życiu dzieci, które zostały pozbawione opieki biologicznych rodziców, odgrywa bowiem ogromną rolę. Nie tylko daje ujście emocjom, ale też inspiruje oraz uczy, że warto być wytrwałym i stawiać sobie coraz to nowsze wyzwania.

Tegoroczna edycja Biegu Na Szczyt RONDO 1 odbędzie się 23 lutego. Impreza ponownie będzie gościć najlepszych specjalistów biegania po schodach na świecie, na czele z mistrzem świata Piotrem Łobodzińskim. W rywalizacji weźmie również udział ponad 500 amatorów i 100 strażaków. Wszystkie środki z opłat startowych Biegu na Szczyt RONDO1 przekazywane są na rzecz SOS Wioski Dziecięcej w Kraśniku, na wakacje dla dzieci.

mat. pras