TriCity Trail 2022 coraz bliżej

Już 9 lipca odbędą się zawody TriCity Trail, w programie których znajdują się ultramaraton, maraton+ oraz półmaraton. Najdłuższa z tras rozpoczyna się w Gdańsku, średnia w Gdyni, a najkrótsza – w Wejherowie, gdzie zlokalizowana jest meta każdego z dystansów. Trwają elektroniczne zapisy. Warto pośpieszyć się z rejestracją, bowiem od 1 lipca wzrastają opłaty startowe.

Trzy dystanse

TriCity Trail to trzy dystanse. Najdłuższy z nich liczy ponad 80 km. Trasa prowadzi z Gdańska do Wejherowa, a po drodze trzeba pokonać przewyższenia rzędu +1705/-1805 m. Limit czasu na pokonanie dystansu to 15 godzin. Zawodnicy wystartują 9 lipca o godzinie 5:00, ze skraju ulicy Harfowe. To okolice węzła „Gdańsk Lotnisko” – na obwodnicy Trójmiasta (droga S6). Organizatorzy przygotowali dla ultrasów 250 pakietów startowych. Każdy z nich obecnie kosztuje 159,99 zł. Od 1 lipca wpisowe podrożeje o 20 zł.

– TriCity Trail to okazja do poznania niesamowitego terenu, jakim są lasy Nadleśnictwa Gdańsk. Przygotowaliśmy trzy trasy, o różnej długości i różnym poziomie trudności. Zapewniamy solidną porcję podejść i podbiegów, w urokliwym otoczeniu, ale także sporo płaskich, przyjemnych odcinków i kameralną atmosferę – podkreśla Piotr Książkiewicz, organizator zawodów. – Naszym celem jest nie tylko pokazanie trójmiejskich lasów, ale także zachęcanie do regularnej aktywności. Pandemia pogłębiła wiele problemów zdrowotnych Polek i Polaków. Wiele osób zaniechało uprawiania sportu. Dlatego czujemy, że nasza rola – osób propagujących aktywność fizyczną na łonie natury – jest aktualnie jeszcze większa niż przed 2020 rokiem – dodaje.

Maraton czy połówka?

Druga z tras to maraton+, czyli malownicze 49 km z Gdyni do Wejherowa. Tutaj przewyższenia wynoszą +1015/-1115 m. Limit czasu na pokonanie trasy wynosi 9 godzin. Start zawodów nastąpi 9 lipca o godzinie 7:00 z ulicy Apollina, to okolice węzła „Gdynia Chwarzno”. Tu również dostępnych jest 250 miejsc, każde obecnie w cenie 144,99 zł.

Najkrótszy z biegów to półmaraton. 21-kilometrowa pętla rozpoczyna się i kończy w Wejherowie, a przewyższenia to +400/-400 m. Limit czasu wynosi 4 godziny. W zawodach weźmie udział maksymalnie 500 biegaczy. Wpisowe do 30 czerwca kosztuje 69,99 zł.

Podczas TriCity Trail organizowane są również zawody dla dzieci i młodzieży – TriCity Trail Junior – na dystansach od 300 m do 1 km. Trasy biegów będą poprowadzone ścieżkami Parku Miejskiego w Wejherowie.

Każdy zapisujący się do zawodów biegacz może wesprzeć Hospicjum Pomorze Dzieciom. Pakiet charytatywny to koszt 30 zł. Jak informują organizatorzy, aktualnie na bieganie charytatywne zdecydowało się ponad 120 osób, czyli blisko 20% wszystkich uczestników.

Źródło: Fundacja Do Natury