Biegacze pomogą wytyczyć trasę 20. PKO Poznań Maratonu

„Twoje 42 km i 195 m marzeń!” – takim hasłem organizatorzy 20. PKO Poznań Maratonu zachęcają biegaczy do nadsyłania propozycji trasy październikowego biegu w stolicy Wielkopolski. Na zgłoszenia czekają do 5 marca. 

– W tym roku trasa 20. PKO Poznań Maratonu może zależeć także od Ciebie! Chcemy żebyś czerpał radość z każdego kroku, jaki zrobisz na tym koronnym dystansie. Zależy nam byś pokonał kolejne kilometry z jeszcze większą motywacją i determinacją – czytamy na stronie internetowej imprezy. 

Zadaniem biegaczy jest wskazanie ulic, którymi chcieliby pobiec 20 października, mogą również zaznaczyć, jakie zakątki Poznania woleliby omijać szerokim łukiem. Przy tworzeniu trasy powinni pamiętać, że miejsce startu znajdzie się na ulicy Grunwaldzkiej na wysokości World Trade Center MTP, a meta na Placu Marka MTP. Dystans to oczywiście 42,195km.

– Pamiętaj, że dzień maratonu to spore utrudnienia w komunikacji miejskiej, dlatego zaplanuj trasę tak, by w miarę możliwości ominąć linie tramwajowe i główne węzły komunikacyjne. Weź pod uwagę, by trasa przebiegała po dwujezdniowych nitkach, omijała drogi krajowe i nie utrudniała dojazdu np. szpitali, stacji paliw. Zrobimy co w naszej mocy żeby spełnić Wasze marzenia. Liczymy, że Wasze pomysły będą przychylne służbom porządkowym i instytucjom odpowiedzialnym za organizację ruchu – podkreślili organizatorzy poznańskiego maratonu. 

Propozycje trasy do 5 marca należy wysyłać mailem o tytule: „Twoje 42km i 195m marzeń” na adres: info@marathon.poznan.pl 

Zapisy na 20. PKO Poznań Maraton ruszyły 12 grudnia i przyjmowane są na tej stronie. Aktualnie na liście startowej imprezy znajduje się 820 zawodników. Do 30 kwietnia pakiet startowy kosztuje 120 złotych.

red