La Giralda – symbol Sewilli na koszulkach XVII Biegu Europejskiego

Organizatorzy XVII Biegu Europejskiego, który odbędzie się 6 kwietnia w Gnieźnie zaprezentowali oficjalną koszulkę imprezy. Głównym motywem graficznym na koszulce firmowanej przez Saucony jest rzeźba Giraldillo, zwieńczenie wieży La Giralda w Sewilli, która jest symbolem stolicy Andaluzji. Na koszulce znajdują się również barwy Hiszpanii, której poświęcona jest tegoroczna edycja biegu.

Gnieźnieński Bieg Europejski co roku zaskakuje swoich uczestników innym motywem przewodnim. Od 2015 roku każda kolejna edycja imprezy dedykowana jest innemu państwu Unii Europejskiej co powoduje, że impreza posiada nie tylko wymiar sportowy, ale również edukacyjny. Jest także ciekawym wyróżnikiem spośród wielu innych biegów na dystansie 10 km w Polsce.

Niemcy, Dania, Włochy, Francja…#TerazHiszpania!

Były już edycje nawiązujące tematyką do Niemiec, Danii, Włoch, czy jak w roku ubiegłym – Francji. Podczas tegorocznej edycji biegacze będą mieć możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat Hiszpanii. Znajdzie to swoje odzwierciedlenie na oficjalnych koszulkach XVII Biegu Europejskiego, na których oprócz hiszpańskich barw znajdzie się rzeźba Giraldillo. Wysoka na cztery metry rzeźba jest zwieńczeniem wieży z dzwonnicą La Giralda, należącej do XII-wiecznej Katedry Najświętszej Marii Panny w Sewilli, będącej jednym z największych i najwspanialszych kościołów gotyckich na świecie.

Rzeźba Giraldillo przedstawia postać kobiety w tunice, stojącej na wielkiej kuli, trzymającej w jednej dłoni liść palmowy a w drugiej półokrągły sztandar, który wprawia figurę w ruch obrotowy. Postać kobiety działa bowiem jak wiatrowskaz, obracając się wraz z kierunkiem wiejącego wiatru.

Ambasada Hiszpanii patronuje

Imprezę w Gnieźnie honorowym patronatem objęła Ambasada Hiszpanii w Polsce. Na plecach koszulki znajdzie się oficjalny hasztag #HISZPAPOLSKA2019, który upamiętnia 100-lecie ponownego nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską i państwem położonym na Półwyspie Iberyjskim.

Sama koszulka wykonana jest z materiału KOL-SPORT DRY, który składa się z poprzecznych sekcji przędzy poliestrowej z czterokanałową konstrukcją. Dzięki temu odprowadza wilgoć od ciała dużo szybciej niż konwencjonalna przędza poliestrowa. Oznacza to, że koszulka zapewnia wysoki komfort użytkowania, bardzo dobrą przewiewność, a materiał daje przyjemne uczucie miękkości. Wysokiej jakości koszulka jest firmowana przez markę Saucony.

Każda koszulka to wyjątkowa pamiątka z biegu. Jestem przekonany, że wyjątkowe koszulki z wizerunkiem Giraldillo, które uczestnicy tegorocznej edycji Biegu Europejskiego znajdą w pakietach startowych, przypadną im do gustu. To oczywiście nie jedyne hiszpańskie akcenty, jakie szykujemy na nasz bieg. Tegoroczną edycję rozgrywamy pod hasłem „Teraz Hiszpania”, bo to wspaniały kraj, z bogatą historią i tradycjami, nie mówiąc już o jedzeniu czy muzyce. Jestem pewien, że 6 kwietnia w Gnieźnie biegaczy porwie prawdziwa hiszpańska fiesta – mówi Andrzej Krzyścin, dyrektor XVII Biegu Europejskiego w Gnieźnie.

Zostało już tylko 500 pakietów

Udział w gnieźnieńskim biegu będzie okazją nie tylko do zgłębienia wiedzy na temat Hiszpanii, ale również szybkiego biegania. Trasa biegu w pierwszej stolicy Polski jest szybka, sprzyjająca osiąganiu bardzo dobrych wyników. Gnieźnieńska „dycha” cieszy się dużą popularnością wśród biegaczy również ze względu termin zawodów, który umożliwia doskonałe przetarcie i sprawdzenie formy przed rozgrywanymi tydzień później kwietniowymi maratonami w Gdańsku i Łodzi, ORLEN Warsaw Marathon oraz poznańskim półmaratonem.

Z limitu wynoszącego 1,5 tysiąca pakietów startowych, wolnych miejsc pozostało już tylko 500. Aktualna cena wpisowego to 75 złotych, a zapisy trwają na stronie www.biegeuropejski.pl

Organizatorem XVII Biegu Europejskiego jest Klub Sportowy „Altom” Gniezno przy wsparciu Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Urzędu Miejskiego w Gnieźnie. Sponsorami strategicznymi imprezy są firmy ALTOM i VELUX.

mat. pras