W ten weekend w Maladze ASICS przedstawi model METASPEED+. Będzie grad rekordów?

Już w najbliższy weekend w hiszpańskiej Maladze odbędzie się impreza pod nazwą META : Time : Trials. W jej ramach zorganizowana zostanie seria biegów, w których czołowi zawodnicy sponsorowani przez ASICS powalczą o ustanowienie rekordów życiowych na dystansach 5 km, 10 km i półmaratonu. Wszyscy wystartują w modelu METASPEED+, który japońska marka określa mianem przełomowego. 

Impreza ASICS META : Time : Trials rozpocznie się w niedzielę, 24 kwietnia o godzinie 7:45. Biegi odbędą się równolegle, a transmisję będzie można śledzić za pośrednictwem strony ASICS oraz kanału marki na YouTube. Przedstawiciel redakcji portalu Biegowe.pl będzie na miejscu w Maladze obserwował premierę butów METASPEED+. Spodziewajcie się eksluzywnych relacji i materiałów z tego wydarzenia w naszym serwisie.

W wydarzeniu wezmą udział elitarni biegacze ASICS z całego świata. Na starcie stanie ponad 80 zawodników. Przyjazd do Malagi zapowiedzieli między innymi Eilish McColgan, Boniface Kibiwott, Vicoty Chepngeno oraz Mohamed Katir. W wydarzeniu wezmą również udział Polacy – Adam Nowicki, Arkadiusz Gardzielewski oraz Damian Kabat.  Trasy biegów są certyfikowane przez World Athletics, zatem będzie można uzyskiwać na nich oficjalne rekordy życiowe i rekordy świata.

W METASPEED+ po rekordy

Wszyscy uczestnicy biegów wystartują w nowym modelu butów ASICS METASPEED+, który w Maladze będzie miał swoją światową premierę. Jak dowiadujemy się z komunikatu prasowego, eksperci z Instytutu Sportu ASICS w Kobe na podstawie danych zebranych od ambasadorów marki jeszcze bardziej udoskonalili model METASPEED, który zadebiutował na rynku w marcu ubiegłego roku. Zupełną nowością było to, że ASICS stworzył wtedy dwie wersje butów dostosowane do indywidualnych potrzeb sportowców. Wersja Sky – dla biegaczy wydłużających krok i Edge, dla tych, którzy biegają w oparciu o wyższą kadencję kroków.

Ustalając serię biegów organizatorzy inspirowali się kolarskim wyścigiem Tour de France. Liczą, że rekordy życiowe uzyskane przez zawodników na trzech różnych dystansach będą najlepszym dowodem na to, że najnowsza startówka METASPEED+ powtórzy sukces pierwszej odsłony tego modelu. Jak czytamy w komunikacie prasowym to jedna z z najważniejszych tegorocznych premier japońskiej marki.

Tylko w Sklepie Biegacza

Wkrótce po światowej premierze model METASPEED+ trafi do sprzedaży. Na razie nie znamy cen, ale już wiadomo, że w Polsce startówka ASICS będzie dostępna wyłącznie w Sklepie Biegacza.

red