Ponad 11 tysięcy biegaczy na liście startowej 14. PZU Półmaratonu Warszawskiego. Czy padnie rekord frekwencji?

Za 5 tygodni na ulice stolicy wyruszą uczestnicy 14. PZU Półmaratonu Warszawskiego. Wszyscy chętni do wzięcia udziału w wydarzeniu mają jeszcze dokładnie 8 dni, aby skorzystać z niższej opłaty startowej. Tyle samo czasu pozostało na zapisy do akcji charytatywnej #BiegamDobrze, dzięki której biegnąc można czynić dobro. Organizatorzy poinformowali, że na liście startowej imprezy znajduje się ponad 11 tysięcy biegaczy. 

14. PZU Półmaraton Warszawski rozpocznie się 31 marca 2019 o godzinie 10:00. Zapisów na wydarzenie można dokonywać za pośrednictwem strony: http://pzumaratonwarszawski.com/. Na ten moment opłata startowa wynosi 100 złotych za pakiet podstawowy, bez koszulki.

Zgłoszenia online zostaną zamknięte 30 marca. Zapisanie się do biegu będzie możliwe również osobiście w biurze zawodów 14. PZU Półmaratonu Warszawskiego (Hala COS Torwar, Warszawa), z zastrzeżeniem, że łączna pula numerów startowych dla osób rejestrujących się po 28 marca oraz dostępnych w biurze zawodów wynosi 200 sztuk.

Na tegoroczną edycję biegu, który uzyskał certyfikat IAAF Road Race Silver Label zapisało się już ponad 11 tysięcy biegaczy.  Rekord frewkencji imprezy wynosi 12 958 i został ustanowiony w 2015 roku. Dokładnie tylu biegaczy zameldowało się na mecie 10. PZU Półmaratonu Warszawskiego.

– Od 4 lat największym imprezom biegowym Fundacji „Maraton Warszawski” towarzyszy akcja #BiegamDobrze i nie inaczej będzie podczas 14. PZU Półmaratonu Warszawskiego. Nadszedł czas, aby wspólnie przekroczyć magiczną granicę miliona złotych zebranych na cele charytatywne w trakcie jednej imprezy. Na ponad miesiąc przez biegiem udało się już zgromadzić przeszło 500 tysięcy złotych! – informuje Biuro Prasowe imprezy.

Do tej pory swój udział w akcji #BiegamDobrze zadeklarowało około 1200 uczestników. Wesprą oni wybraną organizację charytatywną spośród listy: PAH, Fundacja „Dajemy Dzieciom Siłę”, Fundacja Rak’n’Roll, Fundacja Synapsis, Amnesty International, WWF Polska, Unicef, Fundacja Wcześniak czy Fundacja Spartanie Dzieciom.

red na podstawie mat pras.