Ponad połowa miejsc na 12. PKO Poznań Półmaraton wykupiona. Do końca lutego niższa opłata startowa

Organizatorzy 12. PKO Poznań Półmaratonu poinformowali, że swoich nabywców znalazło już ponad 6 tysięcy pakietów z puli dostępnych 12 tysięcy miejsc. Do startu największego półmaratonu w Wielkopolsce pozostało niespełna 60 dni. 

Zanim biegacze pozostawią swój ślad na poznańskich ulicach, a stolica Wielkopolski po raz kolejny zmieni się w miasto tętniące sportowymi emocjami, na zawodników czeka spora dawka interesujących wydarzeń.

Wykłady ekspertów i… młodzieżowy festiwal biegowy

Wśród nich odbywające się w halach MTP targi Poznań Sport Expo, czyli totalne know how o nowinkach, gadżetach czy ofertach polskich i zagranicznych imprez biegowych. Pasjonaci biegania będą mogli wziąć udział m.in. w inspirujących, tematycznych prelekcjach prowadzonych przez znanych i cenionych ekspertów.

Po raz pierwszy na odcinku trasy półmaratonu zadebiutują także najmłodsi zawodnicy. 13 kwietnia, na dzień przed biegiem głównym na Placu Marka odbędzie się dziecięcy i młodzieżowy festiwal biegowy.

Do końca lutego taniej

Do 28 lutego wszyscy zainteresowani startem w 12. PKO Poznań Półmaratonie mogą skorzystać z niższej opłaty startowej w wysokości 90 złotych. Od marca wpisowe będzie droższe o 20 złotych. Do 3 kwietnia każdy zarejestrowany już uczestnik może także zrezygnować z udziału w imprezie  i przepisać swój numer startowy na innego, nie posiadającego jeszcze numeru zawodnika. Zapisy na bieg potrwają do 13 kwietnia lub do momentu wyczerpania limitu 12 tysięcy miejsc.

– Jak co roku, z najwyższą starannością przygotowujemy szczególnie wyczekiwane przez zawodników pakiety startowe, które nadal rosną w siłę i zapełniają się kolejnymi niespodziankami. Dzięki naszym sponsorom w worku każdego biegacza znajdą się atrakcyjne upominki – informuje Biuro Prasowe imprezy.

Rekordzista zarobi nawet 20 tysięcy złotych

Do mety ubiegłorocznej edycji PKO Poznań Półmaratonu dobiegło dokładnie 10 984 zawodników. Najszybciej ta sztuka udała się Szymonowi Kulce. Zwycięzca pokonał ponad 21-kilometrową trasę w czasie 1:04:33. Już wiadomo, że w tym roku biegacz z Ropy ponownie stanie na starcie poznańskiej połówki.  Wśród pań w 2018 roku triumfowała Matebo Ruth Chemisto z Kenii (1:15:51).

Na zwycięzców 12. PKO Poznań Półmaratonu czeka nagroda w wysokości 10 tysięcy złotych, drugie miejsce organizatorzy wycenili na 6 tysięcy złotych, a trzecie o 2 tysiące złotych mniej. Poza tym organizatorzy przewidzieli bonus za pobicie rekordu trasy poznańskiego półmaratonu dla pierwszej kobiety (czas poniżej 01:09:53 ) i pierwszego mężczyzny (czas poniżej 01:02:00 ). Rekordziści dodatkowo zainkasują 10 tysięcy złotych.

red na podstawie mat pras.

Fot Jakub Kaczmarczyk, Adam Ciereszko