Znamy faworytów IX Biegu Na Szczyt RONDO 1

Do dziewiątej edycji Biegu Na Szczyt RONDO 1 w Warszawie pozostało już zaledwie 10 dni. Poznaliśmy właśnie nazwiska faworytów, którzy powalczą o zwycięstwo w prestiżowych zawodach zaliczanych do Towerrunning Tour 2019. Okazuje się, że w imprezie wezmą udział reprezentanci z 15 różnych krajów.

Bieg Na Szczyt RONDO 1 cieszy się dużym uznaniem wśród czołowych specjalistów biegania po schodach na świecie, którzy podkreślają wysoki poziom organizacyjny zawodów. Impreza o randze Towerrunning  120 pozwala też zawodnikom na zbieranie punktów do światowego rankingu, prowadzonego przez Towerrunning World Association. Nie dziwi więc, że najlepsi z nich chętnie co roku meldują się na starcie w RONDO 1.

Nie zapominając o najważniejszym, charytatywnym wymiarze naszego biegu, cieszy nas oczywiście, że w RONDO 1 możemy podziwiać najszybszych zawodników na świecie. Aby wyobrazić sobie, jak potrafią być szybcy, wystarczy powiedzieć, że najlepsi pokonują 38 pięter w czasie około 3,5 minuty – mówi Piotr Jakóbik, organizator wydarzenia.

Lista startowa elity sportowej liczy obecnie 36 nazwisk. Wśród nich znajdują się reprezentanci wielu krajów europejskich, ale też grupa zawodników z… Mongolii! Łącznie, w biegu wezmą udział zawodnicy z 15 różnych krajów.

Przyzwyczailiśmy się już do zawodników z sąsiednich krajów, Włoch czy Wielkiej Brytanii. Część z nich znamy doskonale od lat i można powiedzieć, że są już weteranami Biegu Na Szczyt RONDO 1. W tym roku mamy też jednak osobę z Filipin, a nawet grupę zawodników z Mongolii, którzy aby wystartować w naszym biegu, musieli najpierw uzyskać stosowną wizę. W tym celu specjalnie udali się do…polskiej ambasady w Pekinie. Chyba nikt dotąd nie wykazał się większą determinacją, aby stanąć na starcie w RONDO 1 – mówi Piotr Jakóbik.

Bieg Na Szczyt Rondo 1

Wielkim nieobecnym tegorocznej edycji zawodów będzie Niemiec, Christian Riedl, który w 2016 roku wywalczył w warszawskim biurowcu tytuł mistrza Europy. Aktualny mistrz świata i czterokrotny triumfator Biegu Na Szczyt RONDO 1, Piotr Łobodziński twierdzi, że ciężko będzie o niespodziankę.

Jestem pozytywnie nastawiony i liczę na piąte zwycięstwo w RONDO 1. Pod nieobecność Christiana Riedla, moimi najgroźniejszymi rywalami powinni być Gorge Heimann i Stefan Stefina. Na czarnego konia nie ma raczej co liczyć, ale bardzo ciekawie może być w rywalizacji kobiet – mówi aktualny wicelider rankingu Towerrunning Tour.

A w rywalizacji kobiet faworytkami wydają się być reprezentantki Polski, na czele z Anną Ficner, Dominiką Wiśniewską-Ulfik oraz Iwoną Wichą. Wśród ich konkurentek na uwagę zasługują Włoszki – Valentina Belotti i Cristina Bonacina, Brytyjki – Sarah Frost i Sonja Shakespeare oraz Kamila Chomanicova ze Słowacji.

Bieg Na Szczyt

Bieg Na Szczyt Rondo 1 to wydarzenie sportowo-charytatywne, organizowane w biurowcu RONDO 1 w Warszawie. W poprzednich edycjach imprezy na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce zebrano łącznie ponad 200 tysięcy złotych, które zostały wykorzystane do sfinansowania wyjazdów wakacyjnych dla dzieci z SOS Wioski Dziecięcej w Kraśniku. Więcej informacji na www.biegnaszczyt.pl.

Bieg Na Szczyt RONDO 1 – Fakty i liczby

Ranga:

Impreza ma rangę Towerrunning 120. Podczas biegu zawodnicy elity sportowej zdobywają punkty do światowego rankingu Towerrunning Tour.

Trasa biegu:

  • bieg na 37. piętro (ale do pokonania jest 38 pięter – w tym piętro 5a)
  • przewyższenie: 142 metry
  • do pokonania jest 836 stopni
  • klatka lewoskrętna
  • liczba schodów na jednym półpiętrze: 11
  • liczba nawrotów: 76

Formuła zawodów:

  • zawody składają się z eliminacji i finału
  • eliminacje rozgrywane w formie indywidualnego biegu na czas
  • Top 10 mężczyzn i Top 10 kobiet z elity sportowej wchodzi do finału
  • finał rozgrywany jako bieg pościgowy, bazując na wynikach eliminacji (oddzielnie kobiety i mężczyźni).

 

mat.pras

Fot. sportografia.pl