Krystian Zalewski pobiegnie w 12. PKO Poznań Półmaratonie. Poprawi wynik z Gdyni?

Krystian Zalewski potwierdził, że 14 kwietnia wystartuje w 12. PKO Poznań Półmaratonu. Będzie to jego drugi bieg na dystansie 21, 097km, w debiucie w Gdyni uzyskał wynik 1:02:35, który jest siódmym najlepszym czasem w historii polskiej lekkoatletyki.  Zawodnik zapowiada, że w Poznaniu będzie chciał pobiec jeszcze szybciej. 

12. PKO Poznań Półmaraton odbędzie się 14 kwietnia. Organizatorzy jeszcze nie ogłosili pełnego składu elity biegu, który posiada odznakę IAAF Road Race Bronze Label, ale już wiemy, że na jego starcie zobaczymy m.in. ubiegłorocznego zwycięzcę Szymona Kulkę, Artura Kozłowskiego oraz Krystiana Zalewskiego.

To obecnie jedno z najgorętszych nazwisk w polskim środowisku biegowym ze względu na fantastyczny debiut, jaki zaliczył w ubiegłą niedzielę na Gdynia Półmaratonie. Uzyskany przez Zalewskiego rezulat 1:02:35 to siódmy czas w historii polskiej lekkoatletyki, dokładnie taki sam wynik w 2011 roku w Warszawie uzyskał Henryk Szost.

Jak nam powiedział, obecnie przebywa na zgrupowaniu w Kenii. –  Czas trochę potrenować, aby dyspozycja była przynajmniej taka jak podczas debiutu, a może trochę lepsza – zaznaczył Krystian Zalewski. –  Mam nadzieję, że organizatorzy ściągną na start dobrych zawodników i staną na wysokości zadania zapewniając „zająca”, który rozprowadzi grupę do 12 a może 14km. Jeśli pogoda będzie sprzyjająca, będzie realna szansa na naprawdę dobry rezultat i jednocześnie nowy rekord życiowy – ocenił.

W Poznaniu jest o co walczyć, zwycięzca biegu zainkasuje 10 tysięcy złotych, a dodatkowe 10 tysięcy czeka na biegacza, który ustanowi nowy rekord trasy. W przypadku mężczyzn obecnie wynosi on 1:02:00, jego autorem jest Kenijczyk Solomon Kiptoo. Rekordowy wynik w stolicy Wielkopolski padł w 2012 roku.

red

fot. Dawid Linkowski/ gdyniasport.pl