PKO Białystok Półmaraton będzie można pokonać również w sztafecie

Organizatorzy 7. PKO Białystok Półmaratonu uruchomili właśnie zapisy na Sztafetę Półmaratońską, w ramach której trzyosobowe zespoły rywalizować będą na trasie biegu głównego. Pierwsza zmiana sztafety wystartuje w niedzielę 5 maja o godzinie 10:00 z pierwszej strefy, zaraz za elitą biegaczy.

W tym roku, po raz pierwszy w historii białostockiej imprezy, na trasę półmaratonu wyruszą także uczestnicy sztafety półmaratońskiej. Jest to oferta skierowana do tych biegaczy, dla których dystans półmaratonu jest jeszcze zbyt wymagający, a chcieliby poczuć półmaratońskie emocje. Trzyosobowe sztafety pokonają dystans 21,0975 km biegnąc na zmianach 10 km + 3,5 km + 7,59 km. Wystartują w niedzielę wspólnie z półmaratończykami i finiszować będą na tej samej mecie, zlokalizowanej na białostockim Rynku.

Na drugiej zmianie sztafety mogą pobiec zawodnicy mający w dniu startu ukończone 12 lat, aby wystartować na pozostałych zmianach trzeba mieć co najmniej 15 lat. To sprawia, że podczas majowego weekendu w stolicy Podlasia aktywnie mogą spędzić czas całe rodziny.

– Chcemy, aby nasza impreza była prawdziwym świętem biegania, w którym aktywny udział może wziąć każdy chętny. Dzięki włączeniu do programu biegu sztafetowego wyjątkową atmosferę PKO Białystok Półmaratonu poczują również uczestnicy, dla których dystans 21km to za dużo – mówi Grzegorz Kuczyński, prezes Fundacji Białystok Biega.  – Kto wie, może udział w tegorocznej sztafecie spowoduje, że część zawodników zapragnie pokonać pełny dystans naszego półmaratonu w przyszłym roku? Wierzymy, że złapią bakcyla i za rok zobaczymy się ponownie, ale już na starcie głównego biegu. Sztafeta półmaratońska będzie też świetną okazją do zebrania i zgrania drużyny, która na początku czerwca będzie mogła stanąć w szranki rywalizacji podczas sztafety maratońskiej Electrum Ekiden – podkreśla.

Organizatorzy przewidzieli nagrody dla najlepszych sztafet kobiecych, rodzinnych oraz w ramach klasyfikacji Open.

Weekend z 7. PKO Białystok Półmaratonem otworzy bezpłatny bieg śniadaniowy oraz biegowe zawody dla dzieci i młodzieży Junior City Run. Niedziela zarezerwowana jest na bieg główny na dystansie 21,097km oraz rywalizację na dystansie 5 km w ramach biegu towarzyszącego City Run.

Zapisy na sztafetę półmaratońską jak i inne biegi w ramach PKO Białystok Półmaratonu trwają na stronie www.bialystokpolmaraton.pl. Opłata za start w sztafecie wynosi 60 zł od każdego uczestnika, a dla osób w wieku do 15 lat – 50 zł.

mat. pras.