Pobiegną, aby pomóc Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Wciąż można się zgłosić

30 marca w Łodzi odbędzie się III Charytatywny Bieg ICZMP Run, którego celem jest promocja zdrowego stylu życia oraz pomoc dla Centrum Zdrowia Matki Polki. Całkowity dochód zostanie przeznaczony na wsparcie podopiecznych Instytutu – najciężej chorych dzieci z całej Polski, oraz na zakup sprzętu ratującego zdrowie i życie pacjentów. Aktualnie na liście startowej biegu znajduje się 336 zawodników, dostępnych wciąż jest nieco ponad 200 pakietów. Internetowe zapisy zakończą się w niedzielę. 

Trasa biegu ICZMP Run liczy 5 kilometrów i prowadzi przez tereny szpitala oraz okoliczne ulice. Biegacze wystartują o godzinie 11:00 z al. Matek Polskich, później  pobiegną przez tereny wewnętrzne ICZMP, następnie ul. Paradną i znów al. Matek Polskich. Trasa obejmuje dwie pętle.

Głównemu biegowi będą towarzyszyć zawody dla dzieci. W biegu ICZMP Mini Run mogą wziąć udział dzieci w wieku 3-15 lat (w zależności od grupy wiekowej do pokonania będą dystanse: 300, 500 i 800 metrów). Dla najmłodszych organizator przygotował pulę 200 pakietów startowych.

Poprzednie edycje biegu cieszyły się dużym zainteresowaniem. Uczestniczyło w nich po około 500 zawodników. Wśród nich m.in. Wanda Panfil, mistrzyni świata w maratonie z 1991 roku z Tokio.

Elektroniczne zapisy na wszystkie biegi prowadzone są do 24 marca na tej stronie. Pakiet startowy na bieg główny aktualnie kosztuje 70 złotych, wpisowe za biegi dziecięce wynosi 29 złotych.

red

fot. Robert Zwoliński – Radio Łódź