Runmageddon odleci do Nadarzyna i powróci do Łodzi

Runmageddon Ptak Warsaw Expo – tak będzie nazywać się impreza, która odbędzie się w dniach 25-26 maja w Nadarzynie koło Warszawy. Bieg będzie towarzyszył targom Go Active Show 2019. Na uczestników tej edycji czekać będzie pięć różnych dystansów. W sierpniu Runmageddon po rocznej przerwie znów zawita do Łodzi. 

Warszawa czyli Nadarzyn

Runmageddon już zdążył przyzwyczaić zawodników, że imprezy z nazwą „Warszawa” wcale nie muszą oznaczać lokalizacji w administracyjnych granicach stolicy. Tak będzie i tym razem, bo bieg promowany jako warszawski odbędzie się w Nadarzynie oddalonym od miasta o 22 kilometry.

Taka lokalizacja majowego Runmageddonu wynika z podjęcia współpracy między organizatorami targów Go Active Show 2019 oraz ekstremalnego biegu z przeszkodami.

Uczestnicy biegu, którzy zakupią pakiet startowy w formulach dla młodzieży i dorosłych otrzymają bilet wstępu na jeden dzień targów, gdzie będą mogli skorzystać z atrakcji wydarzenia, takich jak m.in.  treningi z  trenerami z całego świata oraz gwiazdami sportu, warsztaty z twórcami popularnych form fitness, warsztaty branżowe itd.

W ramach  imprezy odbędą się biegi w 5 formułach Runmageddonu. Osoby dorosłe oraz te, które skończyły już 16 lat będą miały do wyboru dwie trasy zróżnicowane poziomem trudności: Intro, czyli 3 kilometrowy odcinek z 15 przeszkodami i Rekrut – bieg 6 kilometrowy z 30 utrudnieniami. Osoby doświadczone w bieganiu i pokonywaniu przeszkód, które skończyły 18 lat będą mogły zmierzyć się z 12 kilometrową formułą Classic z 50 przeszkodami.

Najmłodsi w wieku 4-11 lat staną przed zadaniem pokonania jednokilometrowego Runmageddonu Kids z 10 utrudnieniami. Nastolatkowie 12-15 lat będą mogli sprawdzić się na dwukilometrowej trasie Junior z 15 przeszkodami.  

Powrót do Łodzi

Z kolei 17 sierpnia mieszkańcy województwa łódzkiego oraz chętni z całej Polski będą mogli wziąć udział w jednodniowym Runmageddonie Łódź. Podobnie jak w Nadarzynie tutaj też organizatorzy szykują pięć formuł – trzy dla dorosłych oraz po jednej dla nastolatków i dzieci. W programie imprezy Intro, Rekrut – dzienny lub nocny oraz Junior i Kids.

Organizatorzy na razie nie zdradzają dokładnej lokalizacji łódzkich biegów. 

red