Anna Dereszowska zaatakuje szczyt Rondo1. Bieg już w sobotę

W sobotę, 21 maja ponad pięciuset zawodników weźmie udział w jubileuszowym X Biegu Na Szczyt Rondo 1 w Warszawie. Nietypowe wydarzenie biegowe od lat przyciąga nie tylko licznych amatorów oraz najlepszych specjalistów tej dyscypliny na świecie, ale i znane osoby ze świata kultury, sportu czy mediów. W tym roku na starcie pojawią się m.in. Anna Dereszowska oraz znany z anteny radia Eska, Michał Hanczak.

Gwiazda na szczycie

Uczestnicy sobotniego biegu staną przed nie lada wyzwaniem. Do pokonania będą mieli 38 pięter i 142 metry w pionie. Anna Dereszowska – aktorka i ambasadorka Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce, będącego beneficjentem wydarzenia – ma już doświadczenie zdobyte w Rondo 1 przed trzema laty.

To będzie nie lada wyzwanie! Forma już nie ta sama, co trzy lata temu, ponieważ pół roku temu pojawił się na świecie nasz nowy członek rodziny. Jednak czego się nie robi dla dzieciaków, zwłaszcza tych najbardziej potrzebujących, opuszczonych i osieroconych. Dla mnie to tylko 38 pięter do pokonania, a dzieci, które znajdują się pod opieką Stowarzyszenia, tych przeszkód w swoim życiu mają o wiele więcej. Dzięki SOS Wioskom Dziecięcym i chociażby takim inicjatywom, jak Bieg Na Szczyt Rondo 1, możemy sprawić, że ich świat będzie lepszy – mówi Anna Dereszowska.​

Swój debiut w warszawskiej imprezie będzie miał Michał Hanczak – człowiek radia, prezenter, wydawca, ale też konferansjer i lektor, który niejednokrotnie opowiadał o Biegu Na Szczyt Rondo 1 na antenie radiowej, a tym razem postanowił na własnej skórze sprawdzić, z czym wiąże się pokonanie 38 pięter wiodących do mety.

– Nigdy nie byłem typem sportowca. Jako radiowiec na co dzień więcej gadam niż trenuję, ale tym razem postanowiłem wyjść ze swojej strefy komfortu. A nawet wybiec – i to wbiec po schodach. Boję się, że te prawdziwe schody zaczną się szybciej niż myślę, ale przyświeca mi szczytny – dosłownie i w przenośni – cel tego biegu. I dlatego, choćbym nawet miał się wczołgać na metę, to go ukończę – zapowiada Michał Hanczak.

Jeszcze można dołączyć

To ostatni moment, by jeszcze dołączyć do wydarzenia. Wprawdzie wyprzedała się już cała pierwotna pula 500 wejściówek, jednak organizatorzy zdecydowali o udostępnieniu dodatkowych 25 pakietów startowych. Cały dochód z wpłat zawodników zostanie przekazany na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce. Więcej informacji oraz link do formularza rejestracyjnego można znaleźć na stronie biegnaszczyt.pl.

RONDO 1 to jeden z najnowocześniejszych i najbardziej ekologicznych budynków wysokościowych klasy A+ w Europie Środkowo-Wschodniej. 40-piętrowa wieża oddana do użytku w 2006 roku, znajduje się w centrum warszawskiej dzielnicy biznesowej, przy Rondzie ONZ, w pobliżu stacji metra RONDO ONZ oraz dworca Warszawa Centralna.

Bieg na Szczyt Rondo 1 ma rangę Towerrunning European Championships 2022. Patronami medialnymi wydarzenia zostali: Eurobuild CEE, My Company Polska, NowaWarszawa.pl oraz Biegowe.pl.

Źródło: Sport Evolution