Survival Race z nową przeszkodą w sezonie 2019

Organizatorzy cyklu miejskich biegów przeszkodowych Survival Race zaczęli odsłaniać szczegóły dotyczące imprezy, która odbędzie się w dniach 1-2 czerwca na terenie Malty w Poznaniu. Obok znanych już przeszkód na tym biegu zadebiutuje zupełnie nowa konstrukcja o nazwie „Szynociąg”. Znajdzie się również na trasie drugiej tegorocznej imprezy, która odbędzie się we Wrocławiu.

Szynociąg czeka na śmiałków

Na trasie Survival Race w tym roku nie zabraknie klasycznych przeszkód takich jak np. gigantycznej rampy, przeszywającej zimnem „Krainy Lodu” czy maglownicy. Jak dowiedzieliśmy się w Biurze Prasowym imprezy uczestnicy tegorocznych biegów mogą spodziewać się, że będzie jeszcze więcej adrenaliny, brudu i zakwasów. Wyjątkowe wrażenia ma zapewnić im zupełnie nowa przeszkoda o nazwie „Szynociąg”.

– To konstrukcja z szynami i przejazdem tyrolkowym. Aby ją pokonać, należy wziąć rozbieg, odepchnąć się i złapać linę tak, by przejechać całą długość nad bajorem z wodą. Tyrolka nie będzie jechać sama, więc jeśli uczestnik nie popisze się odpowiednią siłą i rozpędem, zawiśnie na środku błotnego basenu. Wtedy uratować go może jedynie dobry balans ciałem. To będzie nie lada wyzwanie, które pojawi się na dystansach 6 i 12 km – informują organizatorzy.

Jakie formuły oferuje Survival Race?

Survival Race to propozycja nie tylko dla wysportowanych biegaczy, którzy testują swoją wytrzymałość oraz siłę. Na odpowiednio dobranych dystansach mogą się zmierzyć amatorzy czy osoby, które stawiają na dobrą zabawę lub integrację firmową. Całą trasę można pokonać samodzielnie lub z pomocą innych uczestników, a zbyt wymagające przeszkody da się ominąć, wykonując karne burpees.

Głodni wrażeń, motywujących nagród i miejsca na podium zawodnicy mogą spróbować pobić rekordy i wystartować w fali LEGEND. Każdy może sprawdzić się na trzech dystansach: STARTER 3 km z 15 przeszkodami, WARRIOR 6 km z 30 przeszkodami oraz MACHINE 12 km z 50 przeszkodami.

Jak informują organizatorzy Survival Race 2019 rok przyniesie zmiany nie tylko na biegowych trasach. Przemianę przejdzie całe miasteczko dwudniowego festiwalu sportowego, w tym także strefy relaksu, gdzie będzie można odpocząć po przekroczeniu mety czy odprężyć się podczas masaży.

Nowe nabytki pojawią się w strefie gastronomicznej – spory wybór foodtracków pomoże zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających podniebień. Głód wrażeń będą mogli zaspokoić również kibice, dla których zostaną przygotowane dodatkowe atrakcje czy mini tor przeszkód.

W pakietach startowych uczestnicy znajdą survivalową koszulkę, opaskę, wojenne barwy oraz zestaw suplementów o wartości 20 zł od Formotivy.

Od małego na całego

Survival Race stale rozwija formułę biegu także dla najmłodszych. W tym roku na terenie dwudniowego festiwalu sportowego pojawi się jeszcze bardziej rozbudowana trasa dla uczestników w wieku 3-13 lat. Dzieciaki będą mogły się porządnie wyszaleć i złapać sportowego bakcyla, jednocześnie ucząc się zdrowej rywalizacji, komunikacji z rówieśnikami czy pracy zespołowej. – Podczas zabawy i walki z kolejnymi przeszkodami każde dziecko poczuje się jak superbohater – podkreślają organizatorzy.

Tegoroczny cykl obejmował będzie dwie imprezy. Sezon ruszy w dniach 1-2 czerwca na terenie Malty w Poznaniu a zakończy się biegiem zaplanowanym na 21-22 września nad kąpieliskiem Morskie Oko we Wrocławiu.

– Z decyzją o starcie w naszych biegach nie warto zwlekać, bo z każdym miesiącem zmienia się ich cena. Pakiety startowe rozchodzą się jak świeże bułeczki – już ponad połowa miejsc została zaklepana – mówią organizatorzy. – Zaoszczędzić można dzięki startom drużynowym – im więcej osób w grupie, tym większa zniżka na bieg. Rabaty naliczane są dla grup od 5 osób wzwyż, a zespoły ponad 20-osobowe mogą liczyć na dodatkowe niespodzianki na mecie. Cały czas trwa także akcja promocyjna na portalu Zrzutka.pl, która zapewnia dużą zniżkę (od 40% na jeden bilet przy 2 osobach) lub nawet darmowy start (100% na jeden bilet przy 5 osobach) – wystarczy podjąć się roli kapitana i zrobić grupową zbiórkę pieniędzy – dodają.

red na podstawie mat pras.