W czerwcu różowo-granatowa fala biegaczy zaleje ulice Katowic

Na wszystkie imprezy odbywające się w ramach 2. Wizz Air Katowice Half Marathonu, który odbędzie się 2 czerwca zarejestrowało się dotychczas ponad 2 tysiące biegaczy. W programie imprezy znajduje się bieg główny na dystansie 21,097km oraz biegi towarzyszące – „dycha” i sztafety 3x7km. Organizatorzy ze Stowarzyszenia „Cała Naprzód” pokazali koszulki, w jakich pobiegną uczestnicy.

Sercem katowickiej imprezy będzie „Spodek”, gdzie usytuowany będzie start i meta zawodów. Organizatorzy wciąż ustalają przebieg tras dla poszczególnych dystansów.

Różowy dla kobiet, granat dla mężczyzn

Biegaczki tak jak przed rokiem znów znajdą w swoich pakietach startowych różowe koszulki. To kolor, który jest znakiem rozpoznawczym linii lotniczej Wizz Air, która jest tytularnym partnerem imprezy. Zmieni się za to barwa koszulek dla panów. Ubiegłoroczna biel ustąpi miejsca granatowi.

– 2 czerwca po raz drugi pobiegniemy przez serce Śląska. Będzie sportowo, radośnie, a przede wszystkim kolorowo. Mamy nadzieję, że nasze barwy obdarują was swoją dobrą energią i że w tych koszulkach pobiegniecie na miarę waszych najlepszych możliwości, Panie będą miały okazję założyć różowe koszulki, natomiast panowie granatowe. Obie łączą te same motywy co przed rokiem: serce, bo biegniemy w centralnej części Śląska, samolot i biegacze, których symboliki wyjaśnia zapewne nie trzeba – mówi Mateusz Banaś, Manager Wizz Air Katowice Half Marathon.

Jak idą zapisy?

Na katowicki półmaraton dotychczas zapisało się 1458 osób, dystans 10km wybrało 599 biegaczy, a do startu w biegu sztafetowym szykować może się już 37 ekip.

Wpisowe na półmaraton wynosi obecnie 60 złotych, na „dychę” 55 złotych, a sztafety płacą 50 złotych za każdego zarejestrowanego zawodnika. Zapisy internetowe trwają na tej stronie. W ramach pakietu startowego każdy z uczestników otrzyma m.in. koszulkę techniczną, kupon na posiłek oraz voucher o wartości 20 euro na przeloty liniami lotniczymi Wizz Air.

Ubiegłoroczną pierwszą edycję Wizz Air Katowice Half Marathon ukończyło 1562 biegaczy. Zawody wygrał Abel Rop z Kenii z wynikiem 1:11:05. Wśród kobiet najlepsza była Kenijka Christine Oigo z czasem 1:20:32. Bardzo przeciętne rezultaty uzyskane przez zwycięzców wynikały m.in. z upału, który towarzyszył pierwszej edycji katowickiego półmaratonu. 

red