W Warszawie odbyła się rozgrzewka przed Wings For Life World Run

Wczoraj wieczorem na warszawskiej Agrykoli odbył się otwarty trening przed Wings for Life World Run, który poprowadzili trenerzy Biegam Bo Lubię. Jego uczestnicy zobaczyli premierowo tegoroczne koszulki startowe, które już 5 maja otrzymają w pakietach startowych w Poznaniu. Zajęcia poprzedziły prelekcję na temat działań fundacji Wings for Life finansowanych przez uczestników biegu.

Rozgrzewkę otworzyli popularyzatorzy biegania Krzysztof Łoniewski i Paweł Januszewski – dyrektor sportowy Wings for Life World Run w Polsce. Zebrani ruszyli truchtem w stronę parku Łazienkowskiego tuż po przywitaniu ambasadorów: sprinterki z teamu 4F Martyny Kotwiła, blogera Bartka Olszewskiego, rapera Łukasza Stasiaka i człowieka szybszego niż warszawskie metro, Pawła Krochmala. Trening, mający pomóc w zmierzeniu się z nietypowym formatem biegu z ruchomą metą, odbył się na bieżni stadionu Agrykola.

Czwartkowy wieczór upłynął pod znakiem treningowych rad, wspólnych zdjęć i anegdot z biegowych tras. Po przejściu do sali konferencyjnej uczestnicy usłyszeli od Bartka Olszewskiego opowieści ze zwycięskich wyścigów z Polski (73,46 km), Kanady (82,42 km) i Włoch (88,24 km) oraz o symbolicznym starcie w Wings for Life World Run w Brazylii, gdzie z powodu kontuzji pokonał 4 kilometry. W maju Bartek ponownie wystartuje w Poznaniu, w którym wygrał po raz pierwszy!

Wings for Life

Największe emocje wzbudziło jednak wystąpienie doktora Wojciecha Słowińskiego. Specjalista-ortopeda opowiedział zebranym o przełomowych badaniach nad urazami rdzenia kręgowego. 100% opłat startowych i datków złożonych przez uczestników biegu zasila konto fundacji finansującej działania placówek badawczych, szukających skutecznej metody ich leczenia.

Jeszcze niedawno powiedziałbym, że od przełomu dzieli nas kilkanaście lat. Tymczasem wyniki badań z końca 2018 dają nadzieję tysiącom osób na wózkach. Dzięki zastosowaniu specjalnej neurotechnologii w połączeniu z treningiem odnotowano u pacjentów powrót kontroli mięśniowej w sparaliżowanych częściach ciała. To przełom i świetny prognostyk  – mówił dr n. med. Wojciech Słowiński.

Wings for Life

Dzień przed treningiem organizator Wings for Life World Run poinformował, że sprzedał komplet 8 tysięcy pakietów na bieg, który odbędzie się 5 maja w Poznaniu. Jego uczestnicy o godzinie 13:00 rozpoczną ucieczkę przed Samochodem Pościgowym, za którego kierownicą zasiądzie Adam Małysz.

mat.pras

Fot. Bartek Woliński