1 maja ruszają zapisy do biegu masowego podczas Mistrzostw Świata w Półmaratonie – Gdynia 2020

Przygotowania do przyszłorocznych Mistrzostw Świata w Półmaratonie, które odbędą się w Gdyni, ruszyły już pełną parą. 1 maja br. zostanie uruchomiona rejestracja internetowa do startu w biegu masowym dla amatorów, który zostanie rozegrany równolegle i na tej samej trasie, co rywalizacja najlepszych biegaczy na świecie, walczących o medale. W najniższej cenie dostępnych jest 5 tysięcy pakietów startowych.

Atrakcyjny format zawodów, w którym amatorzy biegną razem z najlepszymi biegaczami świata, po tej samej półmaratońskiej trasie, to unikalna cecha wyróżniająca Mistrzostwa Świata w Półmaratonie na tle innych wielkich wydarzeń sportowych, także lekkoatletycznych. 29 marca 2020 roku Gdynia zaoferuje biegaczom ponadto ciekawą i zróżnicowaną trasę, której wisienką na torcie będzie niezapomniany finisz na plaży.

– Motorem napędowym naszego sportu są niesamowite wydarzenia, które pozwalają gwiazdom świecić najjaśniejszym blaskiem. Nie możemy już się doczekać zawodów w Gdyni – mówi Jon Ridgeon, Dyrektor Wykonawczy IAAF. – Gdynia, jako miasto, naprawdę żyje tym wydarzeniem i nie tylko wprowadza innowacyjne rozwiązania, jak chociażby spektakularna meta na plaży, ale też inspiruje mieszkańców i całą społeczność kraju do aktywnego trybu życia poprzez półmaratoński bieg masowy – dodaje.

Meta Mistrzostw Świata w Półmaratonie

Organizatorzy mistrzostw liczą, że na starcie stanie ponad 15 tysięcy zawodników, a impreza stanie się najbardziej międzynarodowym biegiem ulicznym w Polsce. Zapisy online do biegu masowego zostaną uruchomione w środę, 1 maja 2019 roku, o godz. 12:00 w portalu SlotMarket.pl. Impreza będzie też – podobnie jak w latach poprzednich – zaliczana do Korony Polskich Półmaratonów.

– Poza całą otoczką, która wiąże się z mistrzostwami świata, a także najwyższym poziomem organizacyjnym IAAF, chcemy dodać temu wydarzeniu niezapomnianego, lokalnego charakteru. Jestem przekonany, że każdy na długo zapamięta metę na gdyńskiej plaży i naszych niesamowitych kibiców. Wiele niespodzianek jeszcze przed nami, będziemy o nich niebawem informować – zapowiada Michał Drelich, szef komitetu organizacyjnego.

Przy uruchomieniu zapisów, opłata startowa będzie wynosić 120 zł. Taka cena obowiązywać będzie do końca czerwca lub do wyczerpania się puli pierwszych 5 tysięcy pakietów. Później, opłata startowa wzrośnie do 140 zł. Limit uczestników biegu wynosi 20.000 osób.

Więcej informacji można znaleźć na www.iaaf.org oraz w portalu SlotMarket.pl. Niebawem uruchomiona zostanie oficjalna strona internetowa Mistrzostw Świata w Półmaratonie – Gdynia 2020.

 

mat.pras