20. PKO Poznań Maraton: prawie 2 tysiące biegaczy na liście startowej

Jak podaje Biuro Prasowe 20. PKO Poznań Maratonu, do startu w biegu maratońskim, który odbędzie się 20 października zapisało się już blisko 2 tysiące zawodników. Organizatorzy zapowiadają, że jubileuszowa edycja imprezy będzie miała wyjątkową oprawę. 

Trwają już rozmowy dotyczące kluczowego elementu biegu –  trasy tegorocznego maratonu, która w tym roku ma być dla biegaczy wielką niespodzianką. Do 5 marca wszyscy zainteresowani mogli przesyłać organizatorom propozycje swojej wymarzonej trasy. 

20-letnia tradycja maratonu w Poznaniu

W ciągu dwóch ostatnich dekad na linii startu poznańskiego maratonu stanęło ponad 70 tysięcy biegaczy reprezentujących 60 państw z całego świata. Co roku liczba uczestników chcących pokonać koronny dystans w stolicy Wielkopolski oscyluje w granicach 5 – 6 tysięcy zawodników.

Zapisy na 20 odsłonę imprezy ruszyły w grudniu. Obecnie na liście startowej znajduje się już 1880 biegaczy. Limit uczestników to 6 tysięcy osób.

Od 2010  roku poznański maraton nosi imię  Macieja Frankiewicza, zmarłego zastępcy prezydenta miasta Poznania, pomysłodawcy i uczestnika dziewięciu edycji biegu. Jak dotąd wszystkie 19 edycji imprezy ma na swoim koncie 64 biegaczy.

Do 30 kwietnia można skorzystać z niższej opłaty startowej w wysokości 120 złotych. Zgłoszenia można dokonać na stronie głównej biegu. 

mat pras.