Bieg Lwa już za miesiąc

W dniach 18-19 maja w Tarnowie Podgórnym pod Poznaniem odbędzie się dwudniowy Festiwal Biegu Lwa. W ramach imprezy zorganizowany zostanie półmaraton oraz Pogoń za Lwem, czyli bieg na dystansie 10 km. Tegoroczna edycja bez wątpienia zapadnie biegaczom w pamięć, gdyż po raz pierwszy biegi odbędą się wieczorem. Tradycyjnie w programie są zawody dla dzieci, sztafety oraz EXPO Lwa z masą atrakcji dla każdego.

Płaskie, atestowane trasy i fantastyczni kibice

Bieg Lwa znany jest ze znakomitej atmosfery, którą tworzą mieszkańcy Tarnowa Podgórnego. To właśnie dla tych niesamowitych kibiców warto przyjechać 18 maja do podpoznańskiej miejscowości. Inny powód to dobre warunki do osiągania wartościowych rezultatów. Obie trasy – półmaratońska i 10-kilometrowa są niemal zupełnie płaskie, a wieczorne godziny startów (18:00 – 10 km, 20:00 – półmaraton) powinny zdecydowanie ułatwić tę majową rywalizację.

Biegi dzieci

Bieg Lwa nie mógłby odbyć się bez zawodów dzieci. Specjalnie przygotowana dla nich konkurencja – Bieg Lwiątek zachęca dzieci i  młodzież do 15. roku życia, by towarzyszyły rodzicom podczas tego święta sportowego i samodzielnie sprawdziły się na krótszych dystansach. Uczestnicy podzieleni na kategorie wiekowe startować będą odcinkach od 100 m do 1500 m.

– Bieg Lwiątek to jedno z naszych najważniejszych wydarzeń wchodzących w skład Biegu Lwa, dlatego wspólnie z Partnerem biegu G.En Gaz Energia, wkładamy wiele wysiłku w to, aby był to bieg, który wyróżnia się na tle innych tego typu zawodów – tłumaczy Piotr Modzelewski, dyrektor Biegu Lwa. – Pełne trybuny, pakiety startowe, firmowe koszulki, medale zaprojektowane przez uczestników, wreszcie zdrowy pakiet regeneracyjny i na koniec ceremonia dekoracji. To wszystko dla naszych Lwiątek!

Zapisy na Bieg Lwiątek ruszyły 16 kwietnia – pakiety rozeszły się, jak świeże bułeczki – zostały już tylko pojedyncze miejsca w najstarszych kategoriach wiekowych. Warto dodać, że Bieg Lwiątek ze zwiększonym limitem 1000 miejsc będzie jedną z największych imprez sportowych dla dzieci w Polsce! Cały dochód z zapisów zostanie przeznaczony na rehabilitację małego mieszkańca Tarnowa Podgórnego.

Rywalizacja drużynowa 

Mimo, że główne dystanse to biegi indywidualne, organizatorzy chętnie wspierają rywalizację drużynową. Podczas Festiwalu Biegu Lwa odbędą się sztafety firmowe, pokoleń oraz szkolne. Sztafety firmowe i szkolne dają możliwość pokonania dystansu półmaratońskiego dzieląc kilometry na sześciu zawodników w drużynie. Sztafety są dobrym sposobem na integrację całych rodzin, współpracowników oraz dzieci w wieku szkolnym.

Szczególną konkurencją jest Sztafeta Pokoleń, która łączy kilku członków rodziny we wspólnej rywalizacji. Trzy generacje z jednej rodziny staną wspólnie na bieżni i pokonają dystans 3 x 400 metrów.

Dodatkowe atrakcje

Podczas Festiwalu Biegu Lwa odbędzie się mityng lekkoatletyczny z udziałem czołowych polskich sprinterów i sprinterek – specjalistów od dystansów 100 i 400 m. Wystąpią nie tylko indywidualnie, ale także podczas „Supersztafety”. Smaczku tej szczególnej rywalizacji dodaje fakt, że na tartanie pojawi się również sztafeta składająca się z członków ekipy organizacyjnej Biegu Lwa.

Nie mamy wątpliwości co do tego, że nasze szanse na nawiązanie walki z reprezentantami Polski są w zasadzie żadne, ale damy z siebie wszystko! – zapewnia Piotr Książkiewicz, dyrektor sportowy Biegu Lwa. – Chcemy pokazać, że lekkoatletyka to widowiskowa i niezwykle emocjonująca dyscyplina sportu. Wierzymy, że nasz mityng i inne tego typu imprezy przyczynią się do wzrostu frekwencji na trybunach podczas lekkoatletycznych zmagań – dodaje.

Bieg Lwa to nie tylko bieganie. Na słynnym już EXPO Lwa na zawodników oraz ich kibiców będą czekały atrakcje podzielone na strefy tematyczne, m.in.: relaksu, sportu czy zdrowia. Zaplanowany jest również tor offroad oraz tor przeszkód Survival Race, który zapewni ekstremalne emocje i możliwość sprawdzenia swoich sił w trudnych warunkach.

Coroczny zlot foodtrucków przeniesie do Tarnowa Podgórnego smaki z różnych zakątków świata. Odbędą się również zawody drwali Lion’s Trophy, podczas których najlepsi zawodnicy w cięciu piłą pokażą swoje umiejętności w tej spektakularnej dziedzinie, a sportowe emocje uwieńczy wieczorny koncert zespołu Dead Pixels.

Zapisy oraz szczegóły dotyczące imprezy znajdują się na stronie www.bieglwa.pl.

Triathlon Lwa

8 czerwca 2019 roku w Lusowie odbędzie się siostrzana impreza Biegu Lwa – Triathlon Lwa. Organizowany po raz szósty co roku przyciąga kilkuset ludzi „z żelaza”. Zawody odbywają się na dystansach 1/4 oraz 1/8 IM.

Trwają także zapisy na sztafety triathlonowe, w których trzech zawodników podzieli między sobą trzy dyscypliny: pływanie, jazdę na rowerze i bieganie. Triathlon Lwa to również rywalizacja młodszych zawodników, dla których przygotowano Aquathon. Strona imprezy: www.triathlonlwa.pl.

mat. pras.