Pakiety na mistrzowską edycję Gdynia Półmaratonu od 120 złotych

Poznaliśmy stawki opłat startowych Mistrzostw Świata w Półmaratonie, które odbędą się 29 marca 2020 roku w Gdyni. W pierwszym terminie, od 1 maja, wpisowe wyniesie 120 złotych. Na wszystkich uczestników czeka trasa ze spektakularną metą na gdyńskiej plaży. 

Organizatorzy przyszłorocznych Mistrzostw Świata w Półmaratonie, które odbędą się w Gdyni podkreślają fakt, że obok najlepszych zawodników świata, na starcie może stanąć dosłownie każdy. Bieg masowy będzie bowiem rozgrywany równolegle i na tej samej trasie, co rywalizacja o medale mistrzostw świata.

Rejestracja do startu w zawodach ruszy 1 maja o godz. 12:00 na platformie SlotMarket.pl. Organizatorzy twierdzą, że dołożyli wszelkich starań, aby opłata startowa była możliwie niska.

– Pierwsza opłata startowa wyniesie 120 złotych. W tej cenie udostępnimy aż 5 tysięcy pakietów startowych. Cena wzrośnie po ich wyprzedaniu lub od 1 lipca, ale nie będzie to znacząca podwyżka. Kolejny próg cenowy to 140 złotych – mówi Michał Drelich, szef komitetu organizacyjnego. – Bardzo zależało nam na tym, by stawki te były dostosowane do portfela polskiego zawodnika. Myślę, że wszyscy ci, którzy obawiali się cen rodem z największych imprez biegowych w Europie Zachodniej czy USA, mogą odetchnąć z ulgą – dodaje.

Opłaty startowe w całym okresie poprzedzającym czempionat będą stopniowo rosły. Pierwsze 5 tysięcy pakietów dostępnych będzie w cenie 120 złotych, a kolejne będą kosztować nawet o kilkadziesiąt złotych więcej. Wszystko zależy od terminu zgłoszenia do biegu. Najwięcej, bo aż 300 złotych zapłacą spóźnialscy, którzy rejestracji dokonają dopiero w Biurze Zawodów przed samą imprezą.

W Gdyni, tuż obok miejsca, z którego wystartują biegacze, stoi już zegar odliczający czas do imprezy. Jak mówi Rafał Klajnert, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu, miasto już niecierpliwie czeka na to wydarzenie.

– Gdynia i jej mieszkańcy odliczają dni do chwili, w której ze Skweru Kościuszki wystartują najlepsi biegacze świata. Wizja, że każdy z nas może znaleźć się w tym prestiżowym gronie, jest niesamowicie inspirująca. Jestem przekonany, że frekwencja dopisze i trasę mistrzowskiego półmaratonu przebiegną tysiące zarówno profesjonalistów, jak i amatorów. Zapowiada się wielkie, sportowe święto – mówi Rafał Klajnert, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

red na podstawie mat pras.

fot. Sportografia.pl/SportEvolution.pl