W weekend urodzinowy Runmageddon we Wrocławiu

Kilkadziesiąt przeszkód, kilkanaście kilometrów trasy, tony błota i dobrej zabawy – taki ma być Runmageddon Wrocław, który zaplanowany jest na najbliższy weekend. Imprezą w stolicy Dolnego Śląska organizator największego w Polsce cyklu biegów przeszkodowych uczci swoje piąte urodziny. 

Wrocław będzie gościł Rumageddon po raz czwarty. Organizatorzy obiecują, że zaskoczą uczestników nowymi trasami, inną lokalizacją miasteczka kibica. Planowane jest także wspólne zdjęcie i start specjalnej urodzinowej serii.

W sobotę oraz w niedzielę na torze wyścigów konnych przy ulicy Zwycięskiej 1, sportowe wyzwane będą miały okazję podjąć dzieci, młodzież oraz dorośli.

Muzeum Runmageddonu zaprasza

W sobotę Runmageddon obchodził będzie piąte urodziny. Z tej okazji kibice i uczestnicy zaproszeni zostaną do zwiedzenia muzeum Runmageddonu oraz kibicowania specjalnej urodzinowej serii, w której pobiegną m.in. biegacze, którzy 14 kwietnia 2014 roku brali udział w premierowym biegu w Warszawie oraz przyjaciele marki. 

Uroczyście reaktywowany zostanie też Runmageddon Games. We Wrocławiu zobaczyć będzie można dynamiczną rywalizację sportowców na krótkodystansowym biegu z przeszkodami.

Rekrut czy Classic? A może Kids?

Tego dnia, w godzinach 7:20-15:30, dorośli oraz młodzież po 16 roku życia (za osobistą zgodą opiekuna) będą mogli wystartować w formule Rekrut czyli 6 kilometrowym dystansie najeżonym ponad 30 przeszkodami.

Dzieci w wieku 4-11 oraz młodzież 12-15 lat będą mogli zamierzyć się z odpowiednimi dla nich dystansami. Runmageddon Kids startować będzie w godzinach od 9:00 – 14:40. Co 20 minut, na pełne zabawy trasy wybiegać  będzie inna grupa wiekowa. Natomiast miedzy 16:45 a 17:30, co 15 minut swoją ekstremalną przygodę przeżywać będzie młodzież.

W niedzielę, osoby o dużym apetycie na sportowe wyzwania sprawdzą się w formule Classic – 12 kilometrów i 50 przeszkód. Debiutanci będą mogli zaś spróbować swoich sił pokonując Intro – 3 kilometrowy dystans z 15 przeszkodami.

Start pierwszej serii zaplanowany jest na 8:00 a kolejne startować będą co 15 minut aż do godziny 10:00.  O 11:20 przyjdzie czas  na serię Elite formuły Classic, w której profesjonalni biegacze przeszkodowi  pokonają dystans 12 kilometrów, najeżonych 50 przeszkodami.

Tuż po zawodowcach na starcie staną sympatycy błotnego szaleństwa, którzy w ramach fal Open także zmierzą się z najdłuższym dystansem Runmageddonu Wrocław.

W godzinach 10:00-14:20 rozegrany zostanie Runmageddon Kids. Dzieci będą startować w 3 grupach wiekowych. 4-5, 6-8 lat oraz 9-11 lat. Trasa będzie liczyła ok.1 km i pojawi się na niej około 15 przeszkód.

red na podstawie mat. pras.