Warszawa Business Run ma nowego sponsora. Marka wspiera również maratony w Hongkongu, Singapurze i Dubaju

Standard Chartered, jeden z banków międzynarodowych, który tworzy w Warszawie swoje globalne centrum usług, wesprze tegoroczną edycję charytatywnego biegu Warszawa Business Run, zostając sponsorem strategicznym tego wydarzenia.

– Cieszymy się z możliwości wsparcia Fundacji Poland Business Run w organizacji Warszawa Business Run. Inicjatywa ta doskonale wpisuje się w obietnicę naszej marki, Here for Good, oraz nasze wartości: właściwe postępowanie, nieustanne doskonalenie i współpraca. Udział w tym wydarzeniu pozwala nam wspierać osoby z niepełnosprawnościami i oddaje nasze zaangażowanie w tworzenie inkluzywnego otoczenia, w którym każdy może realizować swój potencjał – mówi Rowena Everson, dyrektor zarządzająca globalnym centrum usług banku Standard Chartered z siedzibą w Warszawie.

Warszawa Business Run to wydarzenie cykliczne, skierowane do pracowników warszawskich firm, organizowane przez Fundację Poland Business Run szósty rok z rzędu. W ubiegłym roku w biegu wzięło udział ponad 3,300 biegaczy reprezentujących prawie 300 firm. Dzięki zgromadzonym w 2018 środkom Fundacja Poland Business Run wsparła osoby z niepełnosprawnościami z całej Polski w realizacji ich marzeń. W tym roku bieg odbędzie się 8 września, rejestracja rusza 7 maja.

– Środki zgromadzone w roku ubiegłym pozwoliły naszej Fundacji dofinansować protezy, sprzęt medyczny i cenne godziny rehabilitacji aż 84 osobom z całej Polski, wśród których było 17 beneficjentów z Warszawy i okolic. Pomogliśmy m.in. 10-letniej Martynce cierpiącej na bardzo rzadki Zespół Polanda oraz Angelice, która od lat marzyła o lekkiej i estetycznej protezie przedramienia. W tym roku spodziewamy się nawet 4 tysięcy uczestników warszawskiego biegu i mamy nadzieję zebrać co najmniej 250 tysiecy złotych, które umożliwią postawienie na nogi kolejnych beneficjentów – powiedziała Marta Hernik, dyrektor projektu Poland Business Run.

Standard Chartered wspiera bieganie

Warszawa Business Run wpisuje się w globalną strategię sponsoringową Standard Chartered, w ramach której bank wspiera finansowo dziewięć innych biegów odbywających się w różnych częściach świata.

Należy do nich m.in. londyński „Great City Race”, w ramach którego zespoły biegaczy reprezentujących firmy z sektora finansowego i pokrewnych rywalizują na ulicach centrum finansowego stolicy Wielkiej Brytanii, gromadząc fundusze na wybrane przez siebie cele charytatywne. Bank sponsoruje też m.in. maraton w Hongkongu, Singapurze, Kuala Lumpur, Dubaju i Nairobi.

mat pras.