852 pakiety startowe na 7. PKO Nocny Wrocław Półmaraton w dogrywce zapisów

Wszyscy biegacze, którzy chcieliby pobiec w tegorocznym 7. PKO Nocny Wrocław Półmaratonie a nie zdążyli z zakupem pakietu, dziś mają ostatnią szansę na zdobycie numeru startowego. Dokładnie o godzinie 12:00 ruszają zapisy na pulę 852 pakietów pochodzących ze zwrotów. Sprzedaż potrwa do wyczerpania miejsc, a za pakiet trzeba zapłacić 170 złotych.

Organizatorzy 7. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu przygotowali aż 13 tysięcy pakietów startowych, które swoich nabywców znalazło w iście kosmicznym tempie. Dość powiedzieć, że w ciągu pierwszych 24 godzin rejestracji prawo startu w biegu ulicami stolicy Dolnego Śląska zapewniło sobie ponad 5 tysięcy osób! Z kolei całość dostępnych miejsc rozeszła się w ciągu zaledwie kilkunastu dni od rozpoczęcia zapisów.

Dziś, 22 maja odbędzie się dystrybucja 852 pakietów startowych zwróconych przez osoby, które zrezygnowały ze startu w 7. PKO Nocny Wrocław Półmaratonie. Rozpoczęcie zapisów na te numery zaplanowano na godzinę 12:00.

– Już rok temu wprowadziliśmy procedurę ponownej dystrybucji zwróconych pakietów – mówi Wojciech Gęstwa, Dyrektor Wrocław Maratonu – Wcześniej umożliwialiśmy przepisywanie pakietów pomiędzy biegaczami, co powodowało odsprzedaż pakietów, w tym niejednokrotnie dokonywanie oszustw. Zamiast tego, numery startowe wracają do nas, a my ponownie wystawiamy je na sprzedaż. Unikamy nadużyć, a spóźnionym biegaczom dajemy szansę na start w najbardziej oczekiwanym biegu roku – dodaje Gęstwa.

Sprzedaż pakietów będzie odbywała się tą samą drogą, co dystrybucja pierwotnej puli pakietów. Na stronie www.pol.wroclawmaraton.pl znajdzie się zarówno regulamin ponownych zapisów, jak i link, dzięki któremu będzie można nabyć pakiet startowy 7. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu. Cena wynosi 170 złotych.

PKO Nocny Wrocław Półmaraton

PKO Nocny Wrocław Półmaraton to jeden z najpopularniejszych biegów ulicznych w Polsce. W 2018 roku do mety usytuowanej na Stadionie Olimpijskim dotarło 10 776 biegaczy, był to trzeci największy ubiegłoroczny polski półmaraton. Do stolicy Dolnego Śląska biegaczy przyciąga wyjątkowa atmosfera imprezy oraz jej nocna formuła.

Poza tym organizatorzy co roku przygotowują oprawę muzyczną trasy. W ubiegłych latach na postawili m.in. na muzykę klasyczną i filmową. W tym roku uczestnikom biegu, który należy do cyklu Korony Polskich Półmaratonów towarzyszyć mają rytmy klubowe.

7. PKO Nocny Wrocław Półmaraton odbędzie się 15 czerwca, punktualnie o 22:00. Biegacze po raz pierwszy wystartują z toru żużlowego Stadionu Olimpijskiego i po raz kolejny ukończą bieg wewnątrz areny. Trasa, którą będą pokonywać, zostanie wyznaczona ulicami Wrocławia w sposób jak najbardziej zbliżony do poprzednich półmaratonów w stolicy Dolnego Śląska – tak, by pokazać najciekawsze miejsca miasta, umożliwiając jednocześnie jak najszybsze pokonanie dystansu.

red.