Biegowy weekend z Piotrem Hercogiem podczas GETAWAY Festival w Poznaniu

W dniach 17-19 maja w Poznaniu odbędzie się kolejna edycja GETAWAY Festival czyli 3 dni outdooru, sportu i podróży w teorii i w praktyce. W programie Festiwalu znajdują się inspirujące spotkania z udziałem gwiazd polskiego outdooru: Martyną Wojciechowską, Przemkiem Kossakowskim, Kamilą Kielar, Michałem Worochem, Mateuszem Waligórą, Agnieszką Chrapkiewicz-Gądek i wieloma innymi. Oprócz tego pokazy filmów outdoorowych, warsztaty teoretyczne i praktyczne, zajęcia w terenie i mnóstwo atrakcji np. spływ kajakowy czy lot balonem. Także biegacze znajdą coś dla siebie, m.in. spotkanie z Piotrem Hercogiem, który także poprowadzi trening otwarty dla biegaczy. Dodatkowo zaplanowane są warsztaty z biegów na orientację oraz testy biegowych butów HOKA.

GETAWAY Festival to trzy dni pełne prelekcji niesamowitych gości, pokazów nagradzanych filmów outdoorowych, warsztatów tematycznych i licznych aktywności. Wszystko to w centrum Poznania. Wydarzenie zapowiada się obiecująco, a w programie znajdziemy także wiele biegowych propozycji. Już w najbliższy piątek, od godziny 18:00 w auli Politechniki Poznańskiej odbędzie się spotkanie z Piotrem Hercogiem.

Jeden z najlepszych polskich biegaczy ultra opowie m.in. o projekcie „Hercog Mountain Challenge”, który zakłada starty w wyjątkowych wyzwaniach górskich w różnych zakątkach świata, z zamierzeniem osiągnięcia wyniku sportowego, pobicia rekordu czy zajęcia wysokiej lokaty. Od początku projektu czyli od 2016 roku, Piotr Hercog odniósł zwycięstwa w tak egzotycznych i ekstremalnych biegach jak:

• Bajkał Ice Marathon – 42 km
• International Elbrus Race – 5642 m.npm
• Bieg Rzeźnika – 82 km
• Pitzal Ultra-Trail – 100 km
• Lenin Sky Race
• Ultra Fiord Patagonia 170 km
• Mount Everest Marathon – 42 km
• Kilimanjaro Extrem Marathon – 42 km
• Moab Endurance Run – 385 km

Właśnie także o tym ostatnim, spektakularnym zwycięstwie w jednym z najtrudniejszych biegów ultra na świecie „Moab 240 Endurance Run”, opowie wielokrotny medalista mistrzostw Polski oraz częsty bywalec podium innych biegów górskich.

Dzień później, czyli w sobotę od godziny 9:00 każdy chętny biegacz będzie miał możliwość wzięcia udział w treningu otwartym, który poprowadzi zawodnik Salomon Suunto Team. Będzie więc okazja zadać mu pytania o trening, przygotowania do sezonu, sprzęt którego używa na trasie lub jego plany biegowe na przyszłość. Razem z Piotrem i innymi biegaczami pobiegniecie wzdłuż Warty.

Niedziela przeznaczona jest na warsztaty z biegów na orientację dla początkujących. To propozycja dla tych, którzy chcą spróbować wyjątkowego sportu łączącego  wysiłek fizyczny i umysłowy. Po krótkim wstępie teoretycznym, na którym będzie można poznać tajniki nawigacji oraz symbolikę mapy, uczestnicy warsztatów wyruszą w teren, każdy otrzyma swoją mapę, a instruktorzy będą na bieżąco tłumaczyć jej treść. Na koniec odbędą się szybkie zawody.

GETAWAY Festival

Podczas trwania GETAWAY Festival będzie okazja przetestować buty marki HOKA. Aby znaleźć najlepszy dla siebie model butów biegowych, będzie można je testować nawet przez 24 godziny.

Więcej informacji na temat GETAWAY Festival, w tym szczegółowy program wydarzenia oraz bilety, znaleźć można na stronie getawayfestival.pl

mat.pras