Już można zapisać się na 8. PKO Białystok Półmaraton. Oferta dla „rannych ptaszków”

Organizatorzy PKO Białystok Półmaratonu udostępnili pulę tysiąca pakietów startowych na kolejną edycję imprezy, która odbędzie się 10 maja 2020 roku. Na skorzystanie z oferty specjalnej w cenie 70 złotych biegacze mają czas do końca maja lub do momentu wyczerpania się puli dostępnych miejsc. Po dwóch dniach od uruchomienia zapisów na liście startowej jest już prawie 200 osób.

7. edycja PKO Białystok Półmaratonu odbyła się w miniony weekend i przyniosła trzy rekordy – dwa trasy oraz frekwencji. Organizatorzy z Fundacji Białystok Biega nie zwalniają jednak tempa i natychmiast ogłosili datę przyszłorocznego biegu oraz udostępnili pierwszą pulę pakietów startowych w cenie 70 złotych. Zapisy prowadzone są na tej stronie internetowej. 

– Już dzisiaj serdecznie zapraszam do Białegostoku na 10 maja 2020 roku. Zachęcam do skorzystania ze specjalnej oferty, którą przygotowaliśmy dla biegaczy chcących już teraz zagwarantować sobie miejsce na liście startowej w najniższej cenie. Chciałbym podkreślić, że pakiet za 70 złotych zawiera m.in. koszulkę techniczną, bez dopłaty – mówi Grzegorz Kuczyński, prezes Fundacji Białystok Biega. – Patrząc jak szybko znikają miejsca spodziewam się, że przedsprzedaż zakończy się już niedługo – przewiduje.

Przedsprzedaż pakietów to nowy pomysł Fundacji Białystok Biega. Dotychczas zapisy na majowy półmaraton w stolicy Podlasia ruszały pod koniec roku.

– Zdecydowaliśmy się uruchomić ofertę early bird na prośbę samych biegaczy, dla których start w naszym półmaratonie to stały punkt w biegowym kalendarzu. Teraz mogą szybko zarezerwować miejsce na przyszłoroczną imprezę i skorzystać z najniższej ceny – tłumaczy Grzegorz Kuczyński. – Poza tym nasz bieg zaliczany jest do cyklu Korona Polskich Półmaratonów, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem zawodników. Biegacze planujący zdobycie Korony w 2020 roku już mogą mieć zagwarantowany pakiet na pierwszy z co najmniej pięciu półmaratonów wymaganych do otrzymania tego wyróżnienia – dodaje szef Fundacji Białystok Biega.

PKO Białystok Półmaraton

Sprzedaż pierwszej puli tysiąca miejsc w cenie 70 złotych potrwa do 30 maja lub do wyczerpania miejsc w przedsprzedaży. Później zapisy zostaną zamknięte, a docelowa rejestracja ruszy 1 października. Ceny pakietów zaczynać będą się od 80 złotych. Najwięcej, bo 120 złotych zapłacą biegacze rejestrujący się w Biurze Zawodów w dniach 8-10 maja 2020 roku.

PKO Białystok Półmaraton to największy bieg uliczny w Polsce wschodniej. Począwszy od pierwszej edycji co roku notuje rekord frekwencji. W niedzielę do mety półmaratonu dotarło 3288 biegaczy.

mat pras.

fot. Aleksandra Szmigiel Running Creatives