Silesia Marathon zaprasza na dzień otwarty

Organizatorzy Silesia Marathon 29 maja organizują dzień otwarty, podczas którego odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące imprezy zaplanowawnej na 6 października. Wstęp wolny. 

Wydarzenie odbędzie się na Stadionie Śląskim w Chorzowie, który jest bazą śląskiego maratonu. Oficjalne otwarcie imprezy zaplanowano na godzinę 17:30. Na początek szef biegu opowie o kształcie tegorocznej edycji oraz przedstawi bieżące inicjatywy biegowe ambasadorów Silesia Marathon.

Na miejscu będą pracować specjaliści z Galen Rehabilitacja. Filip Humpa opowie o kontuzjach i odpowiedniej regeneracji po wysiłku. Jego prelekcja będzie podzielona na część teoretyczną i praktyczną, podczas której na uczestników czekać będą między innymi warsztaty z rolowania i konsultacje fizjoterapeutyczne.

Po części teoretycznej przyjdzie czas na wspólny trening biegowy, który poprowadzi Martyna Puschhaus, multimedalistka Mistrzostw Polski w biegu na 800 m oraz 1500 m. Towarzyszyć jej będzie Bohdan Witwicki, dyrektor Silesia Marathon oraz Patrycja Włodarczyk, jego czterokrotna zwyciężczyni.

Trening odbędzie się na bieżni Stadionu Śląskiegi, a jego uczestnicy będą mogli poczuć się jak prawdziwe gwiazdy lekkiej atletyki.

– Dla pierwszych 200 osób mamy prezent w postaci darmowych wejściówek na 65. Orlen Memoriał Janusza Kusocińskiego, który zostanie rozegrany 16 czerwca również na Stadionie Śląskim – zapowiadają organizatorzy spotkania.

Planowane zakończenie imprezy około godziny 20:30.

mat. pras.