Sky Tower Run coraz bliżej. Czy ktoś zdetronizuje Piotra Łobodzińskiego?

26 maja we Wrocławiu odbędą się zawody Sky Tower Run, które wyłonią Mistrza Polski w biegu po schodach. Meta biegu znajdowć będzie się na 49. piętrze wieżowca Sky Tower, do pokonania będą 1142 stopnie schodów.

Start zawodów Sky Tower Run zaplanowano na 26 maja na godzinę 10:00. Zawodnicy startować będą kaskadowo, co 20 sekund. Udział w imprezie zapowiedział m.in. Piotr Łobodziński, który ma na koncie cztery zwycięstwa we wrocławskim biegu. Do niego również należy rekord „trasy” 4:52, który uzyskał w 2016 roku.

– Start serii elity z roku na rok jest coraz mocniej obstawiony. Niewątpliwą zachętą są wysokie nagrody pieniężne: 5 tysięcy, 3 tysiące i tysiąc złotych, ale również chęć zdetronizowania mistrza, Piotra Łobodzińskiego. Jak będzie w tym roku? Przekonamy się już wkrótce! Zapraszam wszystkich chętnych, kategorii jest sporo, warto spróbować swoich sił i przeżyć fantastyczną sportową przygodę – mówi Jacek Urbanowicz z Pro-Run Wrocław.

Jak czytamy w komunikacie prasowym, który dotarł do naszej redakcji, powoli kończy się pula tysiąca miejsc udostępnionych przez organizatorów. Aktualnie na liście startowej znajduje się nieco ponad 800 zawodników.

Zgłoszenia można wysyłać do 23 maja do północy za pomocą internetowego formularza, dostępnego na tej stronie. Opłata startowa do 16 maja wynosi 60 złotych, po tym terminie wzrośnie o 20 złotych.

Wydarzenie poprowadzi Bożydar Iwanow, dziennikarz sportowy telewizji Polsat oraz Grzegorz Pieczarka z Pro-Run Wrocław.

mat pras.