Wystartuj w Biegu „Policz się z cukrzycą” i wesprzyj Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

Wielkimi krokami zbliża się 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ze względu na pandemię towarzyszący akcji bieg „Policz się z cukrzycą” odbędzie się w formie wirtualnej, a wpływy z pakietów startowych jak zawsze zostaną przekazane na konto WOŚP z przeznaczeniem na zakup pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Z puli 7 tysięcy miejsc pozostało już tylko niecałe 2 tysiące pakietów startowych.

Będzie to już 15. edycja rywalizacji, której celem jest zwrócenie uwagi na problem zachorowań na cukrzycę. Poprzednie edycje biegu to liczny, barwny korowód dorosłych i dzieci w charakterystycznych pomarańczowych koszulkach, z uśmiechem na ustach przemierzających ulice Warszawy. Tysiące biegaczy pokonywało dystans 5 kilometrów, by wyrazić solidarność z diabetykami i wesprzeć program, dzięki któremu kobiety ciężarne z cukrzycą mogą rodzić zdrowe dzieci.

Pierwszy taki bieg

​- Po raz 15. organizujemy Bieg „Policz się z cukrzycą” – mówi Jurek Owsiak. – Tym razem biegniemy w tzw. rozproszeniu i to uczestnicy decydują gdzie biegną i w jakim kierunku. Do pokonania jest 5 kilometrów, które można przebiec, przejść, przejechać na rowerze czy hulajnodze, grunt, żeby o własnych siłach. Wielkie dzięki dla wszystkich, którzy pobiegną z nami i tym samym pomogą kupić kolejne pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą – podkreśla.

​15. edycja Biegu „Policz się z cukrzycą” będzie wyjątkowa. Ze względu na pandemię i obowiązujące ograniczenia epidemiczne, będzie to edycja wirtualna. To oznacza, że każdy może wziąć w niej udział, w dowolnym miejscu na świecie. Tym razem biegacze sami zadecydują o trasie, ważne by pokonać dystans 5 kilometrów i zrobić to pomiędzy piątkiem 8 stycznia, a niedzielą 10 stycznia. Uczestnicy będą korzystać z nowoczesnej aplikacji All You Need Is Running.

– Od samego początku Sport Evolution wspiera i aktywnie uczestniczy w akcjach organizowanych przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy – podkreśla Michał Drelich, prezes Sport Evolution. – To już 15. edycja Biegu „Policz się z cukrzycą”, którą organizujemy razem z WOŚP. Nawet pandemia nie mogła nam w tym przeszkodzić, stąd pomysł, by wyjątkowo bieg odbył się w formie wirtualnej. Zachęcamy wszystkich do aktywnego udziału w rywalizacji, bowiem przychód z opłat startowych, zostanie przekazany na rzecz Programu Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą – mówi.

Jak się zarejestrować?

Aby wziąć udział w 15. Biegu WOŚP „Policz się z cukrzycą” należy w pierwszej kolejności zarejestrować się na platformie SlotMarket.pl. Koszt pakietu startowego to 50 zł. W tej cenie jest koszulka biegowa oraz numer startowy, które zostaną dostarczone przez kuriera pod wskazany w rejestracji adres. Po rejestracji na SlotMarket.pl każdy z biegaczy otrzyma również indywidualny kod, który należy podać w aplikacji All You Need Is Running. Założenie konta jest bezpłatne, a oprócz dostępu do Biegu „Policz się z cukrzycą” mamy możliwość wzięcia udziału w wielu innych wirtualnych wyzwaniach.

– Zdecydowaliśmy również, że wpływy ze wszystkich wirtualnych wydarzeń organizowanych w grudniu na platformie All You Need Is Running, także przekażemy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – zaznacza Piotr Jakóbik, dyrektor marketingu Sport Evolution. – Za nami już kilka biegów, ale cały czas można się jeszcze zapisać i wystartować w Biegu Praw Człowieka (20 grudnia), Biegu Zimowym (21 grudnia) oraz Biegu Sylwestrowym (31 grudnia). Koszt startu to 15 zł. Warto więc wziąć udział i również w ten sposób dołączyć do grona osób wspierających 29. Finał WOŚP – mówi.

Atutem All You Need Is Running są nowoczesne rozwiązania technologiczne. Narzędzie jest zintegrowane ze wszystkimi popularnymi aplikacjami biegowymi oraz zegarkami z GPS-em.

– Sama obsługa aplikacji jest bardzo prosta i intuicyjna – zapewnia Maciej Pawłowski, Project Manager All You Need Is Running. – Co ważne, użytkownicy platformy nie muszą za każdym razem pamiętać, by przesłać wynik ukończonego biegu w postaci zdjęcia lub screena, ani też nigdzie dodatkowo go wpisywać. Wynik jest przesyłany automatycznie, dzięki integracji AllYouNeedIsRunning.com z popularnymi aplikacjami treningowymi i już po chwili zawodnik widzi swoje nazwisko w klasyfikacji biegu – tłumaczy.

Zapisy na 15. Bieg „Policz się z cukrzycą” wystartowały 14 listopada, w Światowym Dniu Cukrzycy. Zapisy odbywają się przez platformę SlotMarket.pl do 3 stycznia lub wyczerpania limitu miejsc.

Źródło: Sport Evolution

fot. Michał Kwaśniewski