Trwają zapisy na drugą edycję przygodowego rajdu Krwawa Adventure Race

29 czerwca wystartuje druga edycja rajdu na orientację Krwawa Adventure Race. Uczestnicy będą pokonywać dystans około 70 kilometrów na rowerze, biegiem i kajakiem, a po drodze czekać będą nich zadania specjalne. Zapisy na imprezę ruszyły dzisiaj. Start w imprezie jest bezpłatny, decyduje kolejność zgłoszeń. 

Zadaniem dwuosobowych zespołów będzie odnalezienie w terenie zaznaczonych na mapie punktów kontrolnych i zameldowanie się na mecie przed upływem limitu czasu wynoszącym 10 godzin. Mapę uczestnicy otrzymają dopiero w dniu startu – przed imprezą znany jest jedynie schemat trasy.

Dzięki wsparciu dzielnicy Wawer start w imprezie jest bezpłatny. Obowiązuje limit zgłoszeń wynoszący 45 zespołów. O nadaniu numeru startowego decyduje kolejność zgłoszeń (w tym wniesienia kaucji zwrotnej).

Swojej przygodzie uczestnicy będą mogli nadać też dodatkowe znaczenia. Wystarczy podczas zapisów wybierać ścieżkę charytatywną #BiegamDobrze i w ramach rejestracji otworzyć profil zbiórki na rzecz Fundacji Rak’n’Roll wspierającej osoby walczące z nowotworem.

Uczestnicy, którzy na swojej zbiórce zgromadzą minimum 100 zł wystartują z wyjątkowymi pomarańczowymi numerami startowymi, będącymi symbolem akcji. To kolejna odsłona, organizowanej przez Fundację Maraton Warszawski akcji #BiegamDobrze, dzięki której uczestnicy imprez biegowych zebrali już ponad 5 milionów złotych na cele dobroczynne.

Krwawa Dycha i Krwawa Pętla

Zawodom towarzyszyć będą także dodatkowe wydarzenia – Krwawa Dycha, czyli bieg na orientację na dystansie 10 km oraz rodzinny Spacer na orientację.

W przeddzień imprezy na trasę wyruszą śmiałkowie, którzy odważą się stawić czoła legendarnej Krwawej Pętli. Krwawa Pętla Bike&Run to wyzwanie dla czteroosobowych drużyn, które mają do dyspozycji tylko 3 rowery, a do pokonania trasę Warszawskiej Obwodnicy Turystycznej, która liczy sobie ok. 250 km. Największym wyzwaniem jest limit czasu wynoszący 24h.

Więcej informacji i zapisy na wszystkie imprezy prowadzone są na tej stronie.

mat.pras