Survival Race z nowymi przeszkodami. Impreza w Poznaniu już za tydzień

Szósty sezon miejskich biegów z przeszkodami Survival Race wystartuje już w pierwszy weekend czerwca na terenie poznańskej Malty. Organizatorzy informują, że uczestników na trasie czeka kilka nowych konstrukcji. 

„Przegięcie Pały” i „Żabi Instynkt”

Listę nowych przeszkód otwiera konstrukcja z szynami pod nazwą „Szynociąg”, na której będzie można się przejechać niczym na tyrolce. Zwinność i gibkość przetestują dwie przeszkody, pożyczone od zaprzyjaźnionego biegu Runaway – Polski Uciekinier: uczestnicy będą musieli się wspiąć po pochyłych rurach „Rurowślizgu” i ruchomych szczeblach „Kręciołka”.

Organizatorzy zapowiadają, że w Poznaniu siłę i sprawność rąk będzie można sprawdzić na kilku instalacjach, takich jak blisko 35-metrowy „Monkey Bar”, konkursowy zwycięzca „XD” czy wymowne „Przegięcie Pały”. Górą trzeba będzie pokonać drewniane podpórki nazywane „Żabim Instynktem”, a dołem – ciężki sprzęt budowlany.

Survival Race oferuje dwie formuły biegu dla dorosłych – wersję Open z dystansem Starter (3 km, 15 przeszkód), Warrior (6 km, 30 przeszkód) i Machine (12 km, 50 przeszkód) oraz falę Legend, w której na dowolnym dystansie można powalczyć z najlepszymi o podium i cenne nagrody. Niezależnie od wybranej trasy, każdy uczestnik biegu w pakiecie startowym znajdzie m.in. techniczną koszulkę, barwy wojenne oraz zestaw suplementów.

Od małego na całego

Na specjalnym torze z różnorodnymi konstrukcjami bawić będą się najmłodsi uczestnicy w wieku od 3 do 13 lat.

Dla rodziców to dobra okazja na rozładowanie energii drzemiącej w ich pociechach, a dla małych uczestników szansa, żeby się wyszaleć i bez skrupułów… wybrudzić w błocie! – czytamy w komunikacie prasowym.

Oprócz zaszczepiania sportowego bakcyla u dzieciaków, Organizatorzy angażują się też charytatywnie – każdy bilet na Survival Race KIDS to posiłek dla kota lub psa z lokalnego schroniska.

W tym roku cykl Survival Race obejmuje dwie imprezy. Kolejną zaplanowano na weekend 21-22 września we Wrocławiu.

mat pras.