Szybki Bieg Ursynowa już za 2 tygodnie. Okazja do uzyskania rekordu na „piątkę”

Płaska, sprzyjająca biciu rekordów trasa oraz dystans 5 kilometrów wzdłuż Alei Komisji Edukacji Narodowej to wyzwanie, które czekać będzie na biegaczy 15 czerwca na warszawskim Ursynowie. To okazja, aby zakończyć sezon wiosennych startów z przytupem. Organizatorzy zapowiadają, że w uzyskaniu dobrych wyników zawodnikom pomoże mocna grupa pacemakerów, którzy prowadzić będą na czasy, co 60 sekund od 18 do 30 minuty. 

– Z decyzją o starcie nie należy długo zwlekać. Lista startowa Biegu Ursynowa  zwykle zapełnia się szybko, a limit to tylko 2, 5 tysiąca biegaczy – informuje Fundacja Maraton Warszawski, organizator biegu. Jak dowiedzieliśmy się w Biurze Prasowym imprezy, aktualnie na liście startowej znajduje się prawie 1,6 tysiąca zapisanych.

Koszt pakietu startowego to 50 złotych w ramach którego każdy z uczestników otrzyma m.in. pamiątkową koszulkę techniczną oraz medal po ukończeniu biegu. Osoby w wieku 65+ oraz poruszające się na wózku z orzeczeniem o niepełnosprawności są zwolnione z opłaty startowej.

Ambitni biegacze będą mogli stanąć do rywalizacji w ramach Otwartych Mistrzostw Polski Mężczyzn w Biegu Ulicznym oraz Mistrzostw Polski Masters. Łatwa i prosta trasa to także ukłon w stronę mniej doświadczonych biegaczy w myśl hasła imprezy „Yes I KEN”. Limit na ukończenie biegu wynosi 45 minut.

Aktualny rekordy trasy Biegu Ursynowa padł w 2014 roku. Należy do Łukasza Parszczyńskiego i wynosi 13:51. Najszybszą kobietą w historii na trasie wzdłuż Alei KEN była Dominika Nowakowska, która w 2012 roku uzyskała wynik 15:52.

Dzieci nie będą się nudziły

Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych, jak choćby Wielobój Sprawnościowy dla Dzieci w wieku 5-10 lat, a każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal i drobny upominek. Udział w wieloboju jest bezpłatny, a limit uczestników to 250 dzieci. Stacje wieloboju ustawione będą na terenie zielonym przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów. Stacje będą działały w dniu biegu w godzinach: 10:00-15:00.

Warto wspomnieć o wątku charytatywnym imprezy w ramach akcji #BiegamDobrze. Każdy z uczestników może wybrać charytatywną ścieżkę rejestracji w ramach której otrzyma pakiet startowy po zebraniu minimalnej kwoty na prywatnie utworzonej wirtualnej zbiórce. W tym roku biegacze wspierają działania Fundacji Znajdź Pomoc, która pomaga młodym osobom leczącym się w Centrum Onkologii na Ursynowie.

Bieg Ursynowa odbywa się z inicjatywy i ze środków finansowych dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy. Wszystkie informacje dotyczące imprezy oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: www.biegursynowa.com.

Źródło: Fundacja Maraton Warszawski