Gdynia Półmaraton rusza z akcją „Debiutanci na start!”. Bezpłatne treningi z Rafałem Wójcikiem i Marcinem Chabowskim

Ruszyła akcja „Debiutanci na start!”, mająca na celu pomoc w przygotowaniu się do startu w Gdynia Półmaraton 2019. W ramach inicjatywy już w najbliższą niedzielę, 18 listopada, w Gdyni odbędzie się bezpłatny trening z wybitnym polskim maratończykiem, Rafałem Wójcikiem.

Celem projektu jest wsparcie treningowe dla osób, które podczas marcowych zawodów w Gdyni planują zadebiutować na dystansie półmaratonu. Na stronie www.gdyniapolmaraton.pl opublikowane zostały pierwsze plany treningowe, przygotowane przez utytułowanych polskich biegaczy i trenerów – Anielę Nikiel-Głogosz, Małgorzatę Sobańską, Marcina Chabowskiego i Rafała Wójcika.

W ciągu dwóch dni od uruchomienia akcji przyjęliśmy prawie 50 zgłoszeń. Cały czas można do nas dołączyć. Jestem przekonana, że doświadczenie i wiedza naszych trenerów będą olbrzymim wsparciem dla każdego, kto planuje półmaratoński debiut w Gdyni – mówi Natalia Jędrzejczyk, koordynatorka akcji „Debiutanci na start!”.

Uczestnicy projektu zostaną podzieleni na cztery grupy, a każdą z nich poprowadzi jeden trener. Debiutanci otrzymają dostęp do zamkniętych grup facebookowych, a także możliwość udziału w czatach z trenerami. Na samych zawodach, zostaną wyróżnieni specjalnymi numerami startowymi i będą mogli liczyć na wsparcie swoich trenerów przez cały półmaratoński weekend.

­Mamy nadzieję, że dzięki tej inicjatywie start w Gdynia Półmaratonie będzie absolutnie wyjątkowym przeżyciem. W końcu debiutuje się tylko raz! ­– przekonuje Michał Drelich, dyrektor zawodów.

W ramach akcji już w najbliższą niedzielę, 18 listopada odbędzie się bezpłatny trening z Rafałem Wójcikiem. Zbiórka o godz. 10 rano przed wejściem do Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni. Udział w zajęciach może wziąć każdy – nie tylko uczestnicy akcji „Debiutanci na start!” – jednak tempo biegu zostanie dostosowane do najbardziej początkujących.

Gdynia Półmaraton

Kolejne otwarte treningi odbędą się w następujących terminach:

  • 15 grudnia – trening z Marcinem Chabowskim;
  • 19 stycznia – trening z Małgorzatą Sobańską;
  • 17 lutego – trening z Anielą Nikiel-Głogosz.

Gdynia Półmaraton odbędzie się 17 marca 2019 roku i będzie próbą generalną przed Mistrzostwami Świata w Półmaratonie, które zawitają do Gdyni w marcu 2020 roku. Zapisy do startu w imprezie prowadzone są za pośrednictwem portalu SlotMarket.pl. W chwili obecnej zgłoszonych jest już niemal 3 tysiące zawodników. Do końca listopada obowiązuje niższa opłata startowa – 89 złotych. Limit uczestników wynosi 10.000 osób.

Więcej informacji o imprezie i akcji „Debiutanci na start!” na www.gdyniapolmaraton.pl.

 

mat.pras