W niedzielę poznamy mistrza Polski w biegu po schodach. Wcześniej rozgrzewka z gwiazdami

W najbliższy weekend odbędzie się kolejna edycja zawodów Sky Tower Run w randze Mistrzostw Polski w biegu po schodach. Organizatorzy zapraszają na wielkie sportowe święto i wspólną rozgrzewkę z gwiazdami. Faworytem biegu będzie Piotr Łobodziński– obrońca mistrzowskiego tytułu i drugi  najszybszy mężczyzna w historii biegu po schodach Empire State Building w Nowym Jorku. 

W weekend we wrocławskim Sky Tower odbędzie się rywalizacja o tytuł Mistrza Polski w biegu po schodach. Jak będzie tym razem? Czy pobity zostanie rekord czasowy i ktoś zdetronizuje dotychczasowego mistrza, Piotra Łobodzińskiego, który i tym razem pojawi się na starcie? Tegoroczną edycję biegu, w przeddzień startu, zainauguruje w Sky Tower rozgrzewka z wyjątkowymi gośćmi, znanymi ze szklanego ekranu. Wydarzenie potrwa w godzinach 10:00-18:00.

Aktywna sobota

Amatorzy aktywnego wypoczynku będą mieli okazję sprawdzenia swoich sił w starciu z autorskim programem Natalii Rybarczyk – Akademickiej Mistrzyni Świata w Taekwondo Olimpijskim. Odbędą się również zajęcia zumby z energetyczną muzyką w tle, które poprowadzą instruktorzy z Fitness Academy. Obowiązkowy relaks po wysiłku zapewni zewnętrzna strefa Chillout (wejście od strony ul. Gwiaździstej).

Aktywny tryb życia niesie za sobą same korzyści! I nie chodzi tu tylko o smukłą sylwetkę i jędrne ciało. Oczywiście, dzięki treningom przyspieszamy metabolizm i poprawiamy przemianę materii, a co za tym idzie, szybciej spalamy kalorie i w końcu możemy cieszyć się swoją wymarzoną sylwetką, ale wg mnie istotniejszych plusów płynących z prowadzenia aktywnego trybu życia jest znacznie więcej – mówi Natalia Rybarczyk.

Tym, którzy szukają inspiracji w drodze po fit-wersję siebie, wskazówek udzieli Joanna Jabłczyńska, pasjonatka sportów, prawniczka i aktorka.

Joanna Jabłczyńska

Jestem osobą, która ma dużo energii i musi ją gdzieś spożytkować. Sport jest idealnym rozwiązaniem – wzmacnia i rzeźbi ciało, pozwala odreagować negatywne emocje i stres. Najważniejsze jest to, aby zadbać o siebie i znaleźć swój własny sposób na aktywność i odpowiednią dawkę ruchu, poparte właściwą dietą. Sport jest naprawdę dla każdego. O moim pomyśle na zdrowe odżywianie i treningi opowiem wkrótce w Sky Tower, gdzie serdecznie Państwa zapraszam – powiedziała.

Fani artystki będą mieli możliwość kibicowania swojej idolce podczas Mistrzostw Polski w biegu po schodach. Joanna Jabłczyńska wraz z pierwszą grupą startową oficjalnie rozpocznie Sky Tower Run.

W sobotę o solidną dawkę wiedzy z zakresu zdrowego stylu życia zadbają również wykwalifikowani trenerzy oraz dietetycy. Będzie także można osobiście porozmawiać z zaproszonymi gośćmi i wykonać z nimi pamiątkowe zdjęcia. Sky Tower nie zapomniało o najmłodszych, którzy będą mogli wziąć udział w wielu grach i zabawach, m.in. testach sprawnościowych, kreatywnych zajęciach oraz zawodach sportowych z nagrodami. Maluchy zgłębią także tajniki taekwondo pod okiem Natalii Rybarczyk.

Niedziela ze Sky Tower Run

26 maja o godz. 10:00 wyruszy Sky Tower Run. Zawody będzie komentował dziennikarz sportowy, Bożydar Iwanow wraz z przedstawicielem Pro Run Wrocław, Grzegorzem Pieczarką. Biegacze startować będą kaskadowo, co 20 sekund, aby bezpiecznie pokonać 1142 schody i znaleźć się na jednym z ostatnich pięter wieżowca.

Sportowcy powalczą o miano Mistrza Polski w biegu po schodach. Przewidziano kilka różnych kategorii, w tym „Open”. W biegu wezmą udział również strażacy – dla nich przewidziano kategorię biegu w pełnym umundurowaniu.

Sky Tower Run

– Cieszę się, że będę miał możliwość poprowadzenia Sky Tower Run i spotkania śmiałków, którzy zdecydowali się na udział w tak wymagającym biegu. Jestem ogromnym fanem tej imprezy. Za wszystkich zawodników trzymam mocno kciuki, a chętnych do kibicowania zapraszam w niedzielę do Sky Tower   – mówi Bożydar Iwanow.

Sky Tower to najwyższy budynek w Polsce w kategoriach wysokość do dachu (212 m) oraz wysokości do najwyżej położonego piętra. Całkowita powierzchnia obiektu, otwartego w marcu 2013, wynosi ok. 171 000 m². Na 49 piętrze uruchomiono najwyższy punkt widokowy w Polsce.

mat.pras